Легальна зайнятість – будуємо стабільне майбутнє!

27.09.2018 року проведено  Ярмарок кар’єри у Дрогобицькому механіко-технологічному коледжі для студентської молоді. Під час заходу провадилась  інформаційно-роз’яснювальна робота щодо легального  працевлаштування.  Захід проходив для четвертого курсу  вузу, на якому були присутні  фахівці Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості,   Головного управління держпраці,  Державної фіскальної служби,  Сервісного   центру  пенсійного фонду України у Львівській області, сектору з питань праці  виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Оскільки випускники незабаром будуть працевлаштовуватись, їх ознайомили з актуальними вакансіями,  методами пошуку роботи, основами складання резюме та відеорезюме, веб-порталами служби зайнятості. При прийнятті на роботу всі служби наголошували на  необхідності  офіційного  оформлення трудових відносин,  що забезпечить  кожному трудовий та страховий стаж, державні гарантії й соціальний захист, передбачений законодавством . А це –  право  на:  відпустку, у т.ч.у з’язку з вагітністю та пологами,    оплату листка непрацездатності, не працювати у вихідний та святковий день,  оплату періоду участі в екзаменаційній сесії ,  виплату вихідної допомоги  при звільненні з роботи, призначення пенсійного забезпечення залежно від страхового стажу,  збільшений розмір допомоги з безробіття відповідно до заробітку за останнім місцем роботи,  отримання допомоги у разі отримання травм на виробництві, тощо. Учасники заходу  змогли дізнатись про негативні наслідки отримання «заробітної плати в конвертах», залежність страхового стажу від сплати внесків, відповідальність  роботодавців  за допуск працівників до роботи без належного оформлення, ознайомилися з порядком добровільної участі в системі загальнообов’язкового соціального страхування. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, кожен повинен розуміти, що самостійно  сприяє собі у очікувані ризиків , пов’язаних із захистом своїх трудових прав та соціальним  захистом.  Адже кожен повинен розуміти, що  тільки офіційне працевлаштування  допоможе подолати економічну кризу  та забезпечить стабільне майбутнє у своїй країні.

Галина Петречко – заступник директора Дрогобицького МРЦЗ