Культура. Дрогобицькій дитячій музичній школі №2 присвоєно ім’я Романа Сороки.

За клопотанням колективу Дрогобицької дитячої музичної школи №2, відповідно до рішення Дрогобицької міської ради від 11 березня 2019 № 1659 Дрогобицькій дитячій музичній школі №2 присвоєно ім’я Романа Сороки.

Роман Іванович Сорока народився 2 листопада 1936 року в селі Добрівляни. Змалку полюбив музику. То, мабуть, від батька передалася ця любов. Батько, Сорока Іван, мав музичну освіту і був організатором та керівником церковного хору. Вчився Роман Іванович спочатку в семирічці у рідному селі, а 8-9 класи закінчив у середній школі с. Грушів.

В 1953 році поступає в Дрогобицьке державне музичне училище на відділ народних інструментів по класу баяна і закінчує училище в 1957 році. У цьому ж році розпочав трудову діяльність в Бориславській музичній школі викладачем по класу баяна.

З 1958 року працює в музичній школі № 1 вчителем по класу баяна та керівником оркестру баяністів-акордеоністів.

З 1962 по 1967 р.р. Сорока Р.І. навчається в Дрогобицькому державному педагогічному інституті( тепер університет ) імені Івана Франка, паралельно    продовжуючи працювати в музичній школі № 1, і стає одним із кращих баяністів та педагогів у місті.

В 1978 році за ініціативи Романа Івановича відкривається вечірня музична школа, яку він і очолив. Але Роман Іванович прагне, щоб була у місті ще одна музична семирічна школа.

1982 рік – відкривається дитяча музична школа № 2. Не простим був шлях до нового мистецького закладу. Майже відразу постало питання про розширення приміщення, адже пристосована під школу  будівля колишнього дитячого садочка не влаштовувала та й не відповідала вимогам і намірам п. Романа. Разом з однодумцями–колегами Роман Іванович розпочинає творити нову школу. Важко було. Бракувало і коштів, і матеріалів. Тим не менше, завзятому директору вдалося подолати всі перешкоди. І сьогодні Дрогобицька музична школа № 2, очільником якої був п. Роман – одна з найкращих в регіоні.

За весь час своєї педагогічної праці (52 роки педагогічного стажу, з них 27 років Роман Сорока – директор школи)  багато його випускників стали музикантами-професіоналами і зараз працюють у різних містах України та за її межами. До останніх днів Роман Іванович плідно працює не лише як директор школи, але і як музикант.  Він є керівником оркестру народних інструментів та  камерного оркестру. Сорока Роман Іванович брав активну участь у житті школи та міста. Безліч концертів, конкурсів, фестивалів. Праця та творчість Романа Івановича відзначені високими нагородами. Остання з них отримана у березні 2009 року – оркестр народних інструментів викладачів школи № 2, де художній керівник та диригент – заслужений працівник культури України Р.І.Сорока, стає переможцем   ІІ–го Всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах імені А. Онуфрієнка  і отримує диплом І-го ступеня .

Найвищою нагородою Р.І.Сороки є присвоєння йому Указом президента України почесного звання «Заслужений працівник культури України» (21.12.1995 р.).

Всім своїм життям і діяльністю педагога, музиканта, організатора Сорока Р.І. заслуговує на те, щоб школа, якій він присвятив більш, ніж чверть століття життя, носила його ім’я.

Інформація музичної школи №2.