КП «Муніципальна варта» нагадує

Невтішною залишається статистика стосовно дорожньо-транспортних пригод . Особливо треба наголосити на тому, що дуже часто ДТП трапляються з вини пішоходів, дехто з яких вочевидь не розуміє, або ж не хоче розуміти того, що він також є учасником дорожнього руху на рівні з водіями і ігнорують дотриманням Правил дорожнього руху.

Наслідки такої поведінки часто трагічні: Часто таки особи стають винуватцями ДТП, внаслідок яких травмуються або гинуть люди.

Не дивлячись на те, що по відношенню до водіїв закон набагато суворіший, пішоходи теж несуть відповідальність за порушення ними Правил дорожнього руху. Так –  за непокору сигналам регулювальника або за перехід дороги у забороненому місці(згідно статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) особа може бути притягнена до відповідальності. Це може бути як звичайне попередження, так і штраф від 3-х до 5-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. При чому відповідальність за порушення правил дорожнього руху стосується не лише пішоходів, а й велосипедистів та погоничів тварин. Ось тільки штраф для останніх буде більший –  від п’яти до восьми неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Ще суворішим є закон стосовно осіб, що вчинили правопорушення на проїзній частині, перебуваючи у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. За такі порушення передбачено штраф від 8-ми до 10-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Якщо ці порушення стали причиною створення аварійної обстановки, на особу може бути накладено штраф від 10-ти до 15-ти неоподаткованих мінімумів громадян. В деяких випадках можуть бути призначені громадські роботи від 20-ти до 40-ка годин.

Про те що учасниками дорожнього руху є не лише водії механічних транспортних засобів, а й інші особи, які беруть безпосередню участь у процесі руху на дорозі: пішоходи, водій, пасажири, погоничі тварин. Відповідно до п. 1.9 Правил дорожнього руху пішохід – це особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу, а також до пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску, теж слід пам’ятати.

Відповідно до Правил дорожнього руху пішоходи мають чітко визначені обов’язки. Крім того, їм забороняється: виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; раптово виходити, вибігати на проїзну частину, зокрема на пішохідний перехід; допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження; затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; рухатися по дорозі, позначеній дорожнім знаком 5.1, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку. У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди він повинен подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття працівників поліції. А якщо пішохід був причетним до ДТП, він має обов’язково має допомогти потерпілим, зафіксувати інформацію про свідків та повідомити поліцію про те, що сталося. Якщо сам пішохід став причиною ДТП, він несе за це відповідальність перед законом.