КП “Дрогобичводоканал”: Дрогобицький водоканал розвиває співпрацю з краківськими партнерами

Понеділок, 10 20 Вересня18

Делегація з Дрогобича у складі міського голови Тараса Кучми, директора КУ "Інститут міста" Володимира Кондзьолки та начальника КП "Дрогобичводоканал" Романа Шагали впродовж 3-4 вересня перебувала у Кракові. Дрогобицькі посадовці відвідали сусідню країну на запрошення керівництва Краківського водоканалу для участі у засіданні Асоціації галицьких водопроводів.

У межах візиту до Кракова відбулася зустріч з головою правління Краківського водоканалу Пйотром Зєнтарою, під час якої обговорено результати та перспективи співпраці водоканалів Кракова та Дрогобича. Адміністрація польського підприємства була приємно вражена, що Дрогобицький водоканал за рік встиг зробити помітний крок в інформаційно-просвітницькій роботі. Зокрема, за аналогією Кракова при Дрогобицькому водоканалі створено академію "Краплина". Польські партнери висловили готовність надалі ділитися рекомендаціями як в інформаційно-просвітницькому напрямі, так і у виробничій сфері. Наступним етапом співпраці стане стажування спеціалістів КП "Дрогобичводоканал" у Кракові. Першими запозичувати досвід в іноземних партнерів поїдуть фахівці служби збуту та спеціалісти з реставрації водопровідних мереж.

Адміністрація Краківського водоканалу ознайомила дрогобицьких гостей з роботою дільниці з акумулювання води у питних резервуарах, де збудовано сучасне устаткування з використанням методу електролізу для виготовлення гіпохлориду натрію, що використовується для знезараження води. Мета побачити модерну установку у дрогобичан була практична. Адже Дрогобицький водоканал планує розпочати проектні роботи з облаштування сучасного обладнання щодо знезараження води на водозаборі "Гірне".

Тема розвитку взаємин, розширення сфер співпраці, яка розпочалася з водопровідно-каналізаційного господарства, однак у перспективі має охопити інші галузі, була домінантною на офіційній зустрічі дрогобичан з віце-президентом Кракова Тадеушем Тжмілем.

Стрижневою подією візиту до Кракова стало засідання Асоціації галицьких водопроводів. Перед чисельною аудиторією керівників водопровідних підприємств міський голова Тарас Кучма презентував Дрогобич, наголосивши, що з Краковом наше місто з'єднане в історичному контексті всесвітньо відомими іменами. Йдеться про Юрія Дрогобича та уродженця Дрогобиччини Юзефа Дітля, науковця, славнозвісного президента Кракова. Керманич Дрогобича запросив учасників засідання приїхати на малу батьківщину Котермака, пізнати місто, аура якого справляє незабутні враження. Про Дрогобицький водоканал, його мережу та виробничу діяльність розповів начальник КП "Дрогобичводоканал" Роман Шагала. Він зазначив, що пропозицію співпраці з асоціацією галицьких водопроводів дрогобицьке підприємство розцінює як добру можливість вийти на міжнародний рівень з метою обміну досвідом та досягнення ефективних результатів у роботі водопровідних і каналізаційних систем.

Зі слів Романа Шагали, запозичувати досвід і йти шляхом розвитку польських водопровідних підприємств виправдано з огляду на те, водопровідні та каналізаційні мережі на 94% охоплюють населення Польщі, коли у Євросоюзі такий середній показник становить 92%. Модернізувати галузь польським водоканалам вдалося завдяки інвестиціям. Зокрема, Краківський водоканал за останні роки вклав у розвиток інфраструктури 1 мільярд євро, з яких - 50% інвестиційні капіталовкладення, 50% власні кошти, які тепер підприємства повертають у структурі тарифу. Тому послуги на водопостачання та водовідведення у сусідній Польщі є досить дорогі. У середньому 1 куб. м коштує 10 злотих (приблизно 75 грн).

Керівництво Краківського водоканалу продемонструвала дрогобицьким візитерам центр обслуговування населення - це окрема будівля водоканалу, у якій сконцентровалі усі підрозділи підприємства,які безпосередньо працюють з населенням. Для зручності клієнтів будівля розташована у центральній частині міста. Дрогобичани ствердилися в переконанні, що такий об'єкт додає жирний плюс до статусу європейського міста. Є сподівання, що і ця сучасна краківська принада доступності і комфорту матиме аналог у Дрогобичі, де планують створити центр обслуговування населення, у якому розмістять служби усіх надавачів комунальних послуг.

КП "Дрогобичводоканал"