Компроміс досягнуто: Більше стебничани не дорікатимуть владі Дрогобича за майбутнє ЗОШ №18. ФОТО
У освітній галузі Дрогобича та Стебника триває процес інспекції шкіл на готовність до нового навчального року.
У вівторок, 13 серпня, міський голова Дрогобича разом з начальником відділу освіти ДМР Петром Сушком проінспектували у Стебнику ЗОШ №7 та ЗОШ №18 на готовність до навчального року 2019-2020 рр.
Відтак у ході інспекції ЗОШ №18 відбулася непланова зустріч міського голови Дрогобича з батьківським колективом. Разом з батьками до школи прибули й представники депутатського корпусу Стебницької міської ради на чолі з міським головою Стебника Петром Старосольським.
У ході бесіди з директором школи Романом Броницьким, вчителями та батьками, міський голова Дрогобича Тарас Кучма відзначив, що у школи є потужний потенціал для розвитку та профілізації.
«Тут є і басейн, і добрі приміщення для заняття атлетикою та спортом, збережені метало- та деревообробна майстерні. Ви можете підготовлювати фахівців, яких сьогодні не вистачає на ринку праці. У школі нормальні класи, в тому числі й для першачків, добрі коридори, особливо доглянута підлога, замінено частину вікон на енергозберігаючі, нема втрат води, з перспективою можна використовувати й територію.
Позитивно й те, що нам вдалося у цій школи припинити зловживання з наданням послуг з теплопостачання. Про це свідчать показники, коли весною ми мали економію видатків у розмірі 70%.
Так, школу потрібно доукомплектувати комп’ютерами, партами для НУШ, провести ремонт даху і приміщень, вбиралень. Тому будемо думати яким чином на ці потреби отримати кошти.
За 4 роки ми вклали у мільйони гривень. Ми й надалі допомагатимемо не лише розвивати інфраструктуру Стебника, а й розвивати школи, які є на утриманні Дрогобича», — звернувся до присутніх після інспекції школи Тарас Кучма.
Після виступу Тараса Кучми головний освітянин Дрогобича та Стебника Петро Сушко проінформував присутніх про економічну ситуацію — дефіцит понад 17 мільйонів гривень, який виник через недофінансування з боку держави, реформу та виклики, які грядуть у новому навчальному році.
У своїй доповіді Петро Сушко наголосив, що оптимізація освітньої мережі — ефективне розпорядження бюджетними коштами.
Після цього стебничани висловили вимогу надати школі статус ліцею і дозволити набір у 10-ий клас, мотивуючи тим, що є 25 дітей. В інші школи діти не підуть, а у випадку відмови, заявили, що позиватимуться до суду.
Такі заяви підтримали міський голова Стебника Петро Старосольський і директор школи Роман Броницький.
Більше того, депутати Стебницької міськради заявили, що з боку Дрогобича не виділялися на школу кошти, а посадовці ДМР приїхали з інспекцією. Це було заявлено попри те, що школи Стебника перебувають на утриманні міської ради Дрогобича.
Міський голова Дрогобича Тарас Кучма наголосив, що у вирішенні цієї проблеми нема політики, це чиста економіка, а не здогадки.
«Ліцей у 2027 році — 10-12 класи і профілі. На весь Стебник потрібно одну велику школу на 1700 дітей. Може бути ліцей і мати структурний підрозділ — початкову школу і гімназію. Є Стебницькі школи. Зберіться, знайдіть компроміс і запропонуйте міській раді. Про це я говорив минулого року, але цього не було зроблено», — роз’яснив Тарас Кучма.
Далі Тарас Кучма з Петром Сушком роз’яснили присутнім стебничанам вимоги законодавства щодо наповнюваності класів і майбутнього ліцеїв, які не наберуть десяті класи.
Своєю чергою, Петро Старосольський заявив, що діти з 18 школи не підуть у 7 школу, бо там гірші умови. Легше дітей відправляти до Трускавця, — додав міський голова Стебника.
«Зрозумійте, місцевий бюджет — утримання техперсоналу і господарки. Решта — це делеговані повноваження, які забезпечуються фінансуванням з держбюджету», — наголосив Тарас Кучма.
Також на адресу керівництва Дрогобича прозвучали звинувачення про «пресинг» 18 школи.
На це Петро Сушко заявив директору школи: «Держава дає фінансування за розрахунковою формулою. На 18 школу передбачено 3,5 млн гривень держсубвенції, з бюджету Дрогобича додали ще 1 мільйон гривень, забравши у шкіл Дрогобича. Була пропозиція скоротити З,8 ставок, але цього не зроблено. То це ви називаєте пресом?».
Також і Тарас Кучма звернувся до Петра Старосольського: «Сюди ми дали багато грошей. Не лише на утримання шкіл, а й для розвитку інфраструктури Стебника. І Вам про це відомо. Я відповідаю від 2016 по 2019 рік. І мені не соромно прийти у Стебницьку школу. Стебничани не винні, що прив’язані до калійного заводу. І ми маємо право інспектувати школи, які знаходяться на балансі Дрогобицької міської ради. Зараз ви не хочете знайти порозуміння між колективами шкіл Стебника, а намагаєтеся звинуватити в усьому Дрогобицьку міську раду. Це — несправедливо і непорядно з вашого боку».
Після цього стебничани запропонували «дати 18 школі вільне плавання на три місяці», мотивуючи тим, що вони можуть стати ОТГ.
Після довготривалої дискусії Тарас Кучма звернувся до Петра Сушка з дорученням провести всі необхідні заходи з переводом на автономізацію з 1 вересня ЗОШ №18.
«Якщо це компроміс з вашого боку, то ми погоджуємося. Але на автономізацію 18 школа перейде з 1 вересня 2019 року. Ми віддамо вам всі заплановані кошти і приймайте рішення самостійно. Беріть бухгалтера. На ті кошти, які отримаєте, можете відкривати десяті класи. Та після 1 вересня я б не хотів бачити скаржників, що не вам не вистачає грошей. Особливо це стосується батьків, які нині вимагають відкриття 10 класу. Дякую за компромісне рішення. Більше Дрогобич не буде винен у вашій ворожнечі між школами», — резюмував Тарас Кучма.
Також міський голова Дрогобича наголосив, що за бажанням по такій методі на автономізацію можуть перейти і інші школи міста Стебника.
Прес-служба ДМР