Комісія з легалізації заробітної плати та зайнятості населення у Дрогобичі проводить роз`яснювальну роботу з суб`єктами господарювання. ФОТО

Четвер, 14 Березень 2019

Днями відбулось чергове засідання міської комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення за участю представників сектору з питань праці, управління праці та соціального захисту населення, Дрогобицького управління ГУДФС в Львівській області, Дрогобицького відділу обслуговування громадян ( сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Дрогобицької філії ЛОЦЗ.

На засідання комісії були запрошені суб’єкти господарювання у яких, за звітами ГУ ДФС сума середньої заробітної плати найманих працівників за січень 2019 року менша за мінімальну. Присутні суб’єкти господарювання пояснили причини, через які попали в перелік “ ризикових ”, озвучили свої проблемні питання, з якими вони стикаються у процесі своєї діяльності.

Головною метою проведення таких зустрічей з суб’єктами господарювання є налагодження конструктивного діалогу і тісної співпраці підприємців та влади міста. Важливим є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання щодо змін у трудовому законодавстві. Зокрема, члени комісії проінформували присутніх про відповідальність за порушення законодавства про працю та про типові порушення, які допускаються роботодавцями.

За підсумками засідання членам міської комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення дані відповідні доручення, а запрошених керівників та підприємців зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

Крім того, впродовж цього тижня про ризики використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин фахівцями сектору з питань праці та управління праці та соціального захисту населення було проінформовано суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у м. Дрогобичі по вулицях Шевська, Мала.

І знову, на жаль, виявлено ряд працівників, які повідомили, що "стажуються".

Вкотре нагадуємо! Договір стажування оформляється між підприємцем та міським центром зайнятості, при цьому на стажування береться особа, яка стоїть на обліку в МЦЗ. В інших випадках з найманим працівником потрібно оформляти трудовий договір та повідомляти органи ДФС.

Звертаємось до всіх роботодавців! Щоб уникнути фінансової відповідальності, захистити себе та найманих працівників – дотримуйтесь вимог трудового законодавства!

Сектор з питань праці ДМР