Італійка отримала Міжнародну премію І.Франка у Дрогобичі. ФОТО. ВІДЕО

28 Серпня 0:00

Вчетверте у 163-тю річницю від дня народження Івана Франка у Дрогобичі зібралися науковці України, Італії, Австрії, Словаччини, відомі франкознавці, громадськість, родина Великого Каменяра та високоповажні гості.

Адже у День народження Івана Франка, 27 серпня, у Дрогобичі відбулася Церемонія нагородження Лауреатів Міжнародної премії, яка носить його ім`я.

https://youtu.be/eMFZp8ML6DQ

Захід нагородження вже щорічної премії провели у приміщенні Народного дому.

У 2019 році лауреатом Міжнародної премії імені Івана Франка стала доктор філології Міланського університету Марія Ґрація Бартоліні (Італія) з монографією «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Г.С. Сковороди». Італійка здобула перемогу в номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики».

Разом з науковою елітою та професорсько-викладацьким складом ДДПУ імені Івана Франка на чолі з ректором Надією Скотною, на Церемонію прибули представники дипломатичного корпусу, політичні діячі країни, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, міські голови Дрогобича Тарас Кучма та Борислава Ігор Яворський, офіційні делегації Нової Каховки та Дрогобицького району.

Привітав гостей та дрогобичан на батьківщині Івана Франка і столиці «української солі» Тарас Кучма – міський голова Дрогобича.

«Сьогодні слово Франка повинно лунати якомога гучніше, бо вже так історично склалося, що саме Галичина і західноукраїнські землі загалом стають провісниками української ідентичности і єдности.

Любімо Україну так, як любив її Іван Франко, і тоді ніколи не повернеться час, коли українцям загрожуватимуть «попівськії тортури і тюремні царські мури», — звернувся до гостей очільник Дрогобича.

З вітальними словами виступили і голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, ректор ДДПУ імені Івана Франка Надія Скотна та директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

Зазначимо, що саме Міжнародний фонд Івана Франка виступає організатором Церемонії, яку у Дрогобичі проводять вже четвертий рік поспіль.

Директор Фонду Ігор Курус подякував благодійникам, що внесли свої кошти до преміального фонду Міжнародної премії імені Івана Франка, який цього року становив 200 тисяч гривень, і підтримали сталий розвиток важливої української справи у світі.

Церемонія завершилася виконанням Державного Гімну України та покладанням квітів до пам’ятника Івану Франку біля міського Народного дому.

Окрім цього, ще до початку церемонії високоповажні гості поклали квіти до підніжжя пам`ятника Івану Франку у рідному селі Нагуєвичах.

Прес-служба ДМР

     

Чат-бот Гаряча лінія