Інтелігентна бесіда: У Дрогобицькій гімназії відбулася зустріч педколективу з керівництвом міста. ФОТО

У зв’язку з реорганізацією освітньої мережі Дрогобича та Стебника, підготовкою до автономізації шкіл з січня 2020 року, керівництво міста проводить зустрічі з педколективами шкіл.

Так у середу, 7 серпня, у Дрогобицькій гімназії відбулася зустріч педколективу, на чолі з директором Іваном Лепким, з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та начальником відділу освіти ДМР Петром Сушком.

«З січня 2020 року всі шкільні заклади переходять на автономізацію, а з вересня цього року, відбувається реорганізація освітньої мережі. Наше спільне завдання — забезпечити якісне надання освітніх послуг учням. Школи — підприємства науки. Тому ми не лише спілкуємося з освітянами про виклики, які нас очікують, а й інспектуємо готовність шкіл до нового навчального року. Більше того, мені як міському голові важливо почути думки та пропозиції безпосередньо від освітян. Щодо гімназії, зокрема, приємно, що ми подолали етап непорозумінь і тепер спільно можемо рухатися далі», — звернувся до освітян міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Також міський голова наголосив на важливості збереження як гімназії, так і педагогічного ліцею, оскільки це одні з кращих навчальних закладів.

«Вчора відбулася сесія Дрогобицької міської ради. Ми прийняли доленосне рішення. Прийняти це рішення нас змусило життя. Найголовніше, що ми зберегли ліцей і зможемо вкладати кошти у його розвиток», — зазначив Тарас Кучма.

Далі посадовці інформували освітян про ситуацію в освіті та виклики з якими доведеться зіткнутися у новому навчальному році.

«У ході наших зустрічей ми інформуватимемо про всі рішення, щоб не було дезінформації. Сьогодні як у Дрогобичі, так і у Стебнику ширяться різноманітні чутки щодо освітніх процесів. Я б хотів, щоб ви мали і користувалися лише офіційною інформацією.

Наше завдання виховувати громадянина. Але не всі це сьогодні роблять так, як би ми це хотіли.

Ваш навчальний заклад — один з тих, який виховує цю еліту. Тому, в силу можливостей, ми сприятимемо розвитку Дрогобицької гімназії, яка тепер буде ліцеєм», — наголосив міський голова Тарас Кучма.

Своєю чергою, Петро Сушко наголосив, що 16 серпня відбудеться засідання виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, в ході якого заслухають питання готовності освітніх закладів до нового навчального року.

Далі начальник відділу освіти проінформував про ситуацію з фінансуванням освітньої мережі.

«Місцевий бюджет виконує свої обов’язки на сто відсотків, а держава не виконує в повному обсязі делегованих зобов’язань. Крім того, ми маємо неточну формулу розрахунку субвенції і про це ми доводимо як на обласному, так і на державному рівнях.

Ми зробили кроки з оптимізації, за рекомендацією Міністерства. Нікого «не викинули на вулицю», бо розуміємо, що це живі люди. Але зараз підтримки й досі нема. Недавно ми отримали листа від ЛОДА, в якому йдеться про те, що ми повинні розраховувати на доведені цифри з Міністерства. Тому ситуація з фінансуванням залишається невтішною», — зауважив Петро Сушко.

Далі посадовець пригадав освітянам й про перипетії з виплатою зарплати в кінці минулого року.

Відтак Петро Сушко наголосив, що цього року субвенції на Дрогобицьку гімназію виділено 8 млн 4 тис 700 гривень. Затвердили 8 млн 8 тис 300 гривень, при потребі 10 млн 104 тис гривень.

«Загалом, згідно з доведеними цифрами ЛОДА, нас зобов’язують скоротити 180 ставок. Загальна сума дефіциту коштів на 2019 рік становить 17 млн грн. Такою ситуація є в цьому році. Тому ми сподіваємось на підтримку області та Міністерства», — наголосив Петро Сушко.

«По освіті видатки на зарплату поки що ми забезпечили. Але з 1 вересня ми можемо мати проблеми.

На наступний рік ми плануємо затвердити на гімназію 12 млн 108 тис. тис. і передати ці кошти як автономному закладу.

Ваш заклад має кращих викладачів, кращих дітей. Ми за збереження гімназії і її статусу. Ми бачимо результат вашої роботи.

Зараз ми перебуваємо у часі реформи. Кризові часи вже минули. Реформа діятиме до 2027 року. Зараз ми пожинаємо плоди незробленого ще у 2012 році.

Держава діє жорстко, тому ми повинні виходити з реалій неправильності форми розрахунку освітньої субвенції. І ми повинні разом шукати шляхи виходу з ситуації. А основне в цій справі — розуміння та бажання співпраці», — звернувся до педколективу гімназії Тарас Кучма.

Опісля учасники зібрання обговорили проблеми, які варто вирішити у Дрогобицькій гімназії. Відтак директор гімназії Іван Лепкий озвучив потребу в ремонту актової зали, спортивних залів та фасаду будівлі.

«Ми розуміємо, що це великі кошти, тому стараємося робити ремонти своїми силами з допомогою батьків та меценатів. Облаштовуємо кабінети. Але просимо й сприяння від міста, щоб за багато років оновити будівлю», — звернувся до міського керівництва Іван Лепкий.

Далі сторони обговорили наповнюваність класів. Штат колективу. Можливість поділу класів для вивчення математики.

«Ми не заперечуємо вирішення цих проблем. З гімназії ми не будемо забирати коштів, передбачених формулою субвенцією. По можливості ми зможемо додавати кошти на потреби гімназії, яка стане ліцеєм, але ви повинні усвідомлювати скільки коштів треба на утримання гімназії загалом та проблеми, які існують. Гімназія — колектив інтелектуалів. Тому в умовах діалогу, розуміння та партнерства, виходячи з фінансової спроможності, будемо вирішувати проблеми разом», — резюмував Тарас Кучма.

Прес-служба ДМР

[Всього: 2 Середня оцінка: 3.5]