Фонд Івана Франка оголосив про початок прийому робіт на здобуття Міжнародної премії його імені
15 січня 2017 року розпочнеться прийом робіт на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомили керівники Міжнародного фонду Івана Франка. Міжнародний фонд розпочне прийом робіт на здобуття Премії з 15 січня 2017 року. Прийом Наукових робіт і супроводжуючих документів буде тривати до 1 березня 2017 року.
6 претендентів на здобуття Премії, по 3 у кожній номінації, буде визначено на початку травня 2017 року. А лауреатів Міжнародної Премії ім. Івана Франка оголосить Міжнародне журі, яке засідатиме наприкінці червня у м. Відень (Австрія).
Премія вручається щорічно 27 серпня – у день народження Івана Яковича Франка у двох номінаціях: «За вагомі здобутки у галузі україністики» та «За вагомі здобутки у галузі соціально-гуманітарних наук».
Роланд Франко, голова Правління Фонду зазначив: «що Фонд робить усе, щоб забезпечити високий рівень конкуренції та безсумнівного переможця Премії. Тому усі необхідні процедури є відкритими з використанням найкращого міжнародного досвіду. Наша мета – популяризувати діяльність Івана Франка та спонукати учених з різних країн світу до проведення активних досліджень у галузі суспільних наук та україністики. Міжнародна премія імені Івана Франка має стати містком визнання української науки і культури. Бо Іван Франко — це найкращий «фронтмен» просування позитивного іміджу про Україну у світі».
Ігор Курус, директор Міжнародного фонду Івана Франка повідомив, що преміальний фонду 2017 році становитиме 500 тис. гривень та зауважив, що окрім грошової винагороди, Лауреатам премії вручається диплом і пам’ятний нагрудний золотий знак (медаль).
Директор Фонду також наголосив, що на здобуття Премії роботи науковців подають академічні установи, вищі навчальні заклади України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні відносини, а також лауреати Премії попередніх років.
Член Правління Фонду, проректор Київського національного університету ім. Т.Шевченка, Володимир Бугров, ознайомив журналістів з вимогами прийому наукових робіт на здобуття Премії та звернув увагу, що роботи претендентів мають містити ISBN. А довідка про автора та розширена анотація до наукової роботи, що подається на здобуття Премії, мають бути подані українською та англійською мовами.
З переліком документів та з положенням про Премію можна ознайомитися на сайті Фундації: www.frankoprize.com.ua. Роботи на здобуття премії слід надсилати на поштову адресу: 01030, м. Київ, вул. Володимирська, 48а, оф.15 або на електронну адресу: [email protected].
Нагадаємо, що першим лауреатом Премії став архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар у номінації «за визначний особистий внесок у розвиток соціально-гуманітарних наук» за наукову монографію «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму.
Календар Премії 2017:
21 жовтня 2016 Оголошення про початку прийому робіт на здобуття Премії
з 15.01.2017-1.03.2017 Прийом робіт та документів на здобуття Премії
До 05.03.2017 Формування Номінаційних комітетів
До 01.04.2017 Формування Міжнародної експертної ради
До 10.04.2017 Попередній відбір наукових робіт на предмет їх відповідності Положенню про Премію Номінаційними комітетами
До 1.05.2017 Формування Міжнародного журі
До 10.05.2017 Обговорення поданих наукових робіт Міжнародною експертною радою та визначення номінантів Премії
До 30.06.2017 Обрання лауреатів Премії
27 серпня 2017 Відзначення лауреатів Премії