Зарплата в «конвертах»: Що загрожує роботодавцю за тінізацію заробітних виплат

Багато хто веде розмови про справедливі виплати розміру пенсії, соціальний захист населення, виплачуючи при цьому робітникам зарплату “ у конвертах”.

Заробітна плата «у конвертах» сьогодні — це мізерна пенсія на старість в майбутньому. Наймані працівники при працевлаштуванні зобов`язані обговорювати з роботодавцем умови роботи та оплати праці. Можливо, лише тоді підприємці змінять тактику приховування реального
розміру заробітної плати найманим працівникам.

Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення регулярно проводять з платниками роз’яснювальну роботу, акцентуючи їх увагу на оформленні трудових відносин з найманими працівниками, на недопущення нарахування заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством мінімум, наголошують, що незареєстрований належним чином працівник врезультаті втратить право на отримання пільг та допомоги, гарантованих державою.

Чергове засідання робочої групи відбулось у середу, 13 червня, де активно обговорювались питання легалізації заробітної плати, виплати заробітної плати на рівні седеньостатистичних у визначених галузях, нечесної конкуренції, коли один роботодавець працює чесно, платить усі податки і має звичайно, певні витрати, а його сусід працює у зовсім інший спосіб і має лише надприбутки. В такому випадку слухняні підприємства потерпають, адже вони не можуть на рівні конкурувати з тіньовим бізнесом.

Ми за чесну конкуренцію у цьому плані. І саме тут вважаємо, що мотиватором є великі штрафи, які суб’єкт господарювання може заплатити, якщо не дотримуватиметься закону.

Хотілося б, щоб важливість питання легалізації оплати праці знайшла розуміння як серед населення, так і серед тих роботодавців, які не поспішають офіційно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками та збільшувати рівень заробітної плати своїх працівників.

Сектор з питань праці ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: