Електронне урядування містом: Якими е-сервісами користуються мешканці Дрогобича та що нового слід очікувати у 2019 році?

4 Січня 0:00

У 2018 році розвиток електронного урядування у Дрогобичі набув неабиякого масштабу.

Впродовж цього року було впроваджено низку е-послуг у сфері медицини, освіти, соціальній сфері, аналітиці діяльності керівництва міста, депутатів та багато іншого.

Такі впровадження сприяють комфорту дрогобичан, адже значно економлять час у вирішенні тих чи інших проблем.

Як свідчить статистика відділу ІТ та аналізу ДМР, який і займається впровадженням проекту «Smart City – Drohobych», дрогобичани щораз активніше користуються е-сервісами у всіх сферах життєдіяльності міста.

Про запроваджені новинки у 2018 році повідомив керівник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер.

Е-послуги у Центрі надання адміністративних послуг Дрогобича: – Запроваджено е-чергу на виготовлення закордонних паспортів та ID-карток; – запроваджено е-реєстрацію домашніх тварин з одночасним виданням ідентифікаційних жетонів; – запрацювала е-скарга щодо неетичної поведінки державного службовця;

Скористалися онлайн-послугами у 2018 році вже 9753 осіб.

Е-медицина: – запроваджено е-запис на прийом до лікаря; –  запровадили підписання декларації лікаря з пацієнтом онлайн; – запроваджено е-медичний паспорт пацієнта; – висвітлено дані про кількість підписаних декларацій лікаря з пацієнтом; – відкрито дані е-реєстратури для громадян; – запроваджено ГЕО-дані, через які лікар може переглядати мапу підписаних декларацій з пацієнтами.

Більше 100 тисяч пацієнтів у 2018 році записались у режимі онлайн до лікаря та більше 15% пацієнтів розпочали процес укладання декларації з лікарем також у режимі онлайн.

Blockchain-освіта: Розпочато роботу над впровадженням технології Blockchain в закладах освіти, а саме контроль реєстрації дітей у дитячі садки та  в перші класи. На разі система тестується у 5 садочках та школах.

Аналітичні модулі на основі відкритих даних: – Аналітичний модуль роботи депутатського корпусу; – Модуль аналітики роботи комунальних служб міста; – Модуль аналітики медичних закупівель у місті; – Впроваджено систему аналітики закупівель Dozorro; – Відкрито та візуалізовано дані про боржників серед населення до комунальних служб міста; – Розпочато перенесення даних на державний портал data.gov.ua; – Розпочато оцифрування архіву документів міської ради з 1990 р. – Відкрито 277 унікальних наборів даних та 1056 груп наборів даних на власному порталі відкритих даних;

Відкритість для бізнесу: – Запроваджено продаж та оренду комунального майна через е-торги за допомогою Prozorro.Продажі, відтак на 10-15% збільшилось надходження до бюджету міста. – Створено онлайн кабінет ДАБІ в Дрогобичі та відкрито планові та позапланові перевірки бізнесу.

Інфраструктура: – Розпочато роботу ЕСКО-інвесторів для реалізації проектів у освітніх та медичних закладах міста; – У всіх медичних закладах міста впроваджується публічна мережа Wi-Fi.

Нові партнери Дрогобича у 2018 році: – Проект USAID_Взаємодія обрали Дрогобич для реалізації спільного 5-річного проекту; – Започаткована спільна робота з університетом міста щодо соціологічних досліджень у місті; – Запроваджено школу «Розумного громадянина» разом з проектом Київський діалог; – Проведено більше 50 лекцій в школах, університеті міста, коледжах та на підприємствах;

Окрім цього, у 2018 році розпочато роботу над впровадженням комплексних програм “Безпечне місто”, “Е-транспорт міста”, “Картка містянина”, запровадження муніципального реєстру. Продовжуватимуть роботу над реалізацією цих проектів і у 2019 році.

Також у 2019 році працюватимуть над такими новими проектами як: Е-щоденник, Е-медицина (на вторинному рівні) та довідник «Розумного громадянина».

Більше того, кошти на провадження цих проектів планують залучати не з міського бюджету.

Відтак за низку досягнень у впровадженні е-врядування проект “Дрогобич – Smart City” у 2018 році отримав численну кількість відзнак на Всеукраїнському рівні, а сааме: – Перша сходинка в рейтингу Transparent International; – Перша сходинка з проектом «Smart Community» в конкурсі кращих практик місцевого самоврядування; – Перемога в Open Data Award, як місто, яке зробило найбільший вклад в розвиток відкритих даних в Україні; – Перемога на Kyіv Smart City – «Відкрите місто року».

Як зазначив Станіслав Гайдер, про всі напрацювання та здобутки у 2018 році відділ ІТ та аналізу прозвітував перед громадою міста у п’ятницю, 28 грудня.

Прес-служба ДМР

Перейти до вмісту