Економіка: Інформація для власників кав’ярень та закладів громадського харчування Дрогобича

Фото з мережі Інтернет

Звертаємо увагу власників кав’ярень та закладів, які надають послуги з куріння кальяну міста Дрогобича, що за дану послугу вони повинні сплачувати акциз.

Відповідно до ст. 14 Податкового Кодексу України тютюнові вироби – це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарети, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Таким чином, тютюн для кальяну є тютюновим виробом та, відповідно до статті 215 Податкового Кодексу України – підакцизним товаром.

Куріння за допомогою кальяну передбачає фільтрацію і охолодження диму водою. Замість води іноді використовують фруктові соки, вина або міцні спиртні напої.

Отже, відповідно до норм ПКУ об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. А базою оподаткування є вартість підакцизних товарів, тобто, в даному випадку, вартість послуги з куріння кальяну.

Відділ економіки ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні