Дві перемоги у локальних номінаціях, найвищий загальний бал та головна перемога, — Дрогобич став переможцем у рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року» серед міст України. ФОТО. ВІДЕО

29 січня 2019 року у Києві, у Конгрес-холі готелю «Президент», відбулася церемонія нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року» серед українських обʼєднаних громад та міст. У всіх номінація, визначених для міст України, кандидувало місто Дрогобич.

Відповідно до різних оцінок та критерій, Дрогобич переміг у двох локальних номінаціях — «Найбільш бюджетно-інформативний сайт» та «Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості у місті». Відтак, отримавши найвищий загальний бал серед міст України, місто Дрогобич отримало перемогу у головній номінації рейтингу бюджетної прозорості 2018 — «Кришталь року – місто». Разом з Дрогобичем у цій номінації змагалися такі міста, як Суми, Краматорськ, Хмільник та Чернівці.

Найвищу нагороду рейтингу «Кришталь року» міському голові Дрогобича Тарасу Кучмі вручила віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд.

«Нас часто запитують, навіщо нам відкритість, адже у вас багато критики і це скальпель, який може потрапити не в руки хірурга. Я відповідаю: в першу чергу, щоб захистити себе, адже коли ти приходиш до влади, тобі одразу дають клеймо, що ти корупціонер. А якщо ми можемо відрити дані і їх показати, оцінюйте, які ми корупціонери. І друге — заради того, щоб в Україну прийшли інвестиції. Адже тільки прозорі бюджети можуть привернути до нас світ.

Це успіх всієї команди і в першу чергу це успіх дрогобицької громади. Адже якби не сприйняття дрогобицькою громадою тих всіх інновацій, які ми запропонували, цього всього не було б», — прокоментував перемоги Дрогобича міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Разом з міським головою Дрогобича участь у церемонії взяли директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка та начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер.

Зазначимо, що під час вручення головної нагороди місту Дрогобичу «Кришталь року – місто» учасникам заходу було продемонстровано відеоролик Туристично-інформаційного центру Дрогобича, що стало своєрідною промоцією туристичного потенціалу Дрогобича чисельній публіці.

Премія «Кришталь року» — перша в Україні нагорода за бюджетну прозорість, яка одночасно показує стан речей в бюджетній сфері та слугує дороговказом, до яких показників і практик прозорості бюджетного процесу варто прямувати. «Кришталь року» відзначає найкращі міста та громади, які пройшли оцінювання за міжнародно визнаною методологією. Всіх номінантів було оцінено за 34 критеріями. Дана методологія – це список цілей, які потрібно досягти муніципалітетам, щоб можна було стверджувати, що всі фінансові процеси організовані належним чином це картинка майбутнього ідеального управління коштами міст і громад, коли всі етапи бюджетного процесу – від планування до звітування – прозорі і зрозумілі для платників податків, які, власне, і наповнюють ці бюджети. Про це зазначають у Фонді Східна Європа.

Прес-служба ДМР

Фото та відео з мережі Інтернет

Зацікавленість статтею
[Всього: 8 Середня оцінка: 4]
Рекомендуємо також прочитати: