Дрогобицька ЗОШ №3 відзначила 110-ліття. ФОТО

0:00 28 Жовтня 2017

27 жовтня 2017 р. у музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича відбулися урочистості з нагоди 110-ліття ЗОШ №3.

Вже у фойє гостей зустрічали, дарували буклети і сувеніри. Гарного настрою додавав ансамбль мандоліністів «Лісові квіти», відомий за участю у телешоу «Україна має талант». Поруч працювала фотозона, експонувалася фотовиставка.

На свято чисельно завітали учні та випускник, вчителі та педагоги-ветерани, представники влади, колеги-освітяни, батьки школярів та інші гості.

Глядачам продемонстрували відеофільм, у якому виклали історію навчального закладу та розповіли про сьогодення ЗОШ №3.

Історія створення закладу сягає 110 років і бере початок з тих часів, коли Західна Україна була під владою Австро-Угорщини. У 1906 році було збудоване приміщення виділової (семикласної) школи ім. Конарського і Є.Ожешкової на вулиці Завалля (тепер приміщення ЗОШ №3). Вона фактично складалася з двох шкіл – для хлопців і дівчат, навіть з окремими входами.

Радянська влада, що прийшла на наші землі у 1939 році, розглядала систему освіти, науки і культури як важливе знаряддя ідеологічного впливу на населення приєднаного краю. У період війни, у 1941-1944рр., робота шкіл у Дрогобичі була призупинена.

У 1945 році відкрито середню школу №3. Від 1945 до 1961рр. вона ділила спільну будівлю із СШ №2, відтак почала працювати окремо.

Велике значення для успішного функціонування закладу має особистість його директора. За увесь період існування третьої школи точно відомі прізвища лише деяких із них. Це: Петро Букмус (працював у 1951-68 рр.); Аліна Расіна (1968-72 рр.); Микола Коваленко (1972-88 рр.); Степан Островський (1988-94 рр.); Богдан Слонський (1994-99 рр.); Степан Островський (квітень – червень 1999 р.); Ігор Лук’янчук(1999-2016 рр.); Юрій Стасів (в.о., липень 2016р. – січень 2017р). Сьогодні ЗОШ №3 очолює Наталія Ластов’як.

Учнівський контингент сучасної школи – 229 учнів. Колектив складається з 24-х учителів та 14 осіб обслуговуючого персоналу. На базі закладу працює Польська суботня школа.

Учасників святкового заходу поблагословив отець Тарас Гарасимчук. Відтак директор Наталія Ластов’як привітала усіх причетних до свята – від першокласників до випускників, від вчителів – до педагогів-ветеранів. Вона щиро подякувала людям, які творили історію школи, а також тим, хто допоміг організувати урочистості.

Слова вітань виголосив і нагородив працівників школи подяками та грамотами відділу освіти його начальник Петро Сушко. Він наголосив, що це єдиний навчальний заклад, причому не лише у Дрогобичі, який при зміні шести державних формацій друге століття залишається школою. Зараз ЗОШ №3 отримала друге дихання, починає активно розвиватися. А за останні два роки міська влада вклала майже 1 млн грн. у ремонт приміщення.

Вітання та побажання того вечора звучали і з вуст інших гостей. Серед них – депутат міської ради Юрій Кушлик (випускник школи), консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковскі, заступник директора НУ «Львівська політехніка» (з яким співпрацює третя школа) Леонід Зубов, колишні директор СШ №3 Степан Островський та завуч Ярослав Комарницький, випускники різних років Йосип Карпін, Олександр Харісов, пан Ковалик, дирекція Польської суботньої школи та інші. Прозвучало відеопривітання зі сходу України від випускників – воїнів АТО.

Поміж тим глядачі стали свідками яскравих концертних номерів у виконанні учнів школи-ювілярки та інших навчальних закладів міста.

А який же ювілей без святкового торту? Тож на звершення дійства на сцену вивезли великий торт, прикрашений феєрверками… Що ж, як бажали на святі численні промовці, до наступного ювілею, третя школо!

Текст та фото: Ярослав ГРИЦИК, часопис «Галицька зоря»

Перейти до вмісту