Дрогобицька художня школа. Відкриття виставки “Творча мандрівка у світ І. Франка”

28 травня 2019 року у Народному домі ім. Івана Франка у межах VII Літературно-мистецької  академії “Країна Франкіана” відбулось відкриття виставки “Творча мандрівка у світ І. Франка”.

Загалом, до експозиції виставки увійшли випускні живописні, графічні, скульптурні, у техніці валення  роботи учнів Дрогобицької дитячої художньої школи,  вироби з металу, колекція гончарного посуду, свічників, глиняних фігур тварин, а також  творчі роботи  переможців  конкурсу  малюнку “Коли ще звірі говорили”, який проводився серед учнів мистецьких шкіл Франкового краю.

Виставку відкрив отець Іван Паньків, декан церкви Дрогобицьких священномучеників Северіяна,  Якима і Віталія. Зі словами вітань до присутніх звернулись начальник відділу культури та мистецтв Олег Яводчак,  директор ДДХШ  Ігор Шимко.

Своїми роздумами  про творчість, про навчання у художній школі поділились Вікторія Удич, Богдан Сенів, Ольга Вандич, Аделіна Мойко, Дмитро Коник.

“Митець – це маленький творець,

Він пензлем малює буття,

Він виткав нитками життя,

Крізь мрії іде навпростець” –  зауважила учениця ДДХШ – Марта Гук.

Кожен випуск у Дрогобицькій дитячій художній школі є особливим завдяки цікавим учням, які проявили себе, свою яскраву фантазію, образну уяву. Адже, під час навчання не лишень отримали професійні знання, але спробували подивитись на світ “мистецьким оком”. Екзаменаційні роботи різні за темами, сюжетами, але об’єднані вільним творчим мисленням. Цьогоріч свідоцтво про закінчення ДДХШ отримав 41 випускник – класів викладачів Івана Миколайовича Можака, Володимира Миколайовича Місяця, Зоряни Зорянівни Шимко.  Екзаменаційні роботи у техніці валяння виконані під керівництвом викладача школи Семчишак Вікторії Вікторівни, гончарства – Боянівської Стефанії Василівни, металу – Боднар Ольги Борисівни, скульптури – Коваля Андрія Стефановича.

Іван Франко – це безмежна країна…  Є в ній місцевості й дороги, добре знані кожним…   є околиці, у які спробували зазирнути учні мистецьких шкіл, творчо мандруючи разом із героями його творів,  глибше пізнаючи неповторний світ І. Франка, тобто беручи участь у конкурсі-малюнку “Коли ще звірі говорили”, який проводила Дрогобицька дитяча художня школа.

Тому під час дійства відбулось нагородження переможців:

І місце

1.Попруженко Марина (Трускавецька ДШМ)

2.Петрівський Іван (Самбірська школа декоративно-ужиткового мистецтва)

3.Семків Марія (Дрогобицька ДХШ)

4.Саламага Марія і Надія (Бориславська ДШМ)

5.Калапунь Марія (Трускавецька ДШМ)

ІІ місце

1.Бурбель Володимира (Дрогобицька ДХШ)

2.Яворська Наталя (Муз.школа м.Стебник)

3.Драновська Ірина (Трускавецька ДШМ)

4.Кретович Вікторія (Трускавецька ДШМ)

5.Бечкало Анастасія (Дрогобицька ДХШ)

ІІІ місце

1.Миколюк Ксенія (Трускавецька ДХШ)

2.Цап Вероніка (Самбірська школа декоративно-ужиткового мистецтва)

3.Маркова Олександра (Трускавецька ДШМ)

1. Хомич Андрій (Підбузька МАМ)

5.Грабовецька Олена (Самбірська школа декоративно-ужиткового мистецтва)

Окрасою святкового заходу стали чарівні мелодії у виконанні народного ансамблю “Чарівна сопілка” Палацу дитячої та юнацької творчості                 м. Дрогобич, під керівництвом Орести Сивохіп.

Під час заходу відбулось також нагородження переможців ІІ Всеукраїнського мистецького конкурсу “Податкова абетка”, який проводився у рамках Всеукраїнського конкурсу “Податківець майбутнього”.  Учнів привітала провідний фахівець Львівського наукового інституту  УУФСУ Ольга Волинець та вручила грамоти, призи.

Привітали усіх присутніх та подарували  композицію Йогана-Себастьяна Баха інструментальне тріо викладачів Дрогобицької дитячої музичної школи ім. Романа Сороки у складі Зоряни Бакалець-Махневич, Ірини Пагутяк, Івана Файчака.

А на завершення звучала мелодія “Казка” Олександра Рибака у виконанні Лауреата обласного конкурсу ансамблів малих форм інструментального ансамблю ДДМШ №2  ім. Романа Сороки.

Як кажуть, дороги, що ведуть до мистецтва сповнені тернів, але на них вдається зривати прекрасні квіти. Виставка випускних робіт – підсумок початкової дороги… у кожного вона своя, але наскрізною ниточкою є любов до України, рідного міста.

Інформація Лрогобицької художньої школи.