Дрогобич розпочинає співпрацю з однією з найбільших світових компаній у сфері телекомунікацій «HUAWEI» щодо впровадження публічної безпеки на вулицях міста. ФОТО

11 Травня 0:00

У п`ятницю, 11 травня, у Дрогобицькій Ратуші відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Дрогобицькою міською радою в особі міського голови Тараса Кучми, ТОВ «HUAWEI Україна» в особі радника генерального директора HUAWEI Олександра Діаденка та ГО «Агенція «Спільні зусилля» в особі голови правління Руслана Рохова.

Документ передбачає, що підписанти спільно працюватимуть над реалізацією проекту розумного та безпечного міста Дрогобич, зокрема акцентуватимуть на публічній безпеці кожного дрогобичанина.

«Надзвичайно приємно, що згідно з результатами відбору однієї з найбільших світових компаній у сфері телекомунікацій «HUAWEI» Дрогобич увійшов у трійку міст України, де реалізовуватимуть проекти з публічної безпеки жителів. Саме завдяки цьому ми зможемо гарантувати безпеку кожному, а також зручність та доступність в побутовому житті», — наголосив під час підписання Меморандуму міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Підписання Меморандуму відбулося за участю керівників структурних підрозділів міської ради, журналістів, ЗМІ та громадських активістів.

Загалом Проект передбачає забезпечення сучасної якості життя за рахунок застосування інноваційних технологій з економічним і екологічним використання міських систем життєдіяльності. Це нові стандарти життя на базі новітніх технологій, безпечне міське середовище, забезпечення ефективного управління міськими ресурсами, зростання рівня життя жителів.

Як зазначив радник генерального директора HUAWEI Олександр Діаденко, Дрогобич увійшов у трійку міст, де працюють над реалізацією проекту, завдяки своїм певним напрацюванням та визнанням як smart city не лише в Україні, а й за кордоном.

Окрім Дрогобича, проекти реалізовують в Києві та Чернівцях.

Загалом програма розумного і безпечного Дрогобича передбачає встановлення єдиної системи відеонагляду на основі штучного інтелекту, яка реагуватиме на нестандартну поведінку, звуки та одразу передаватиме на єдиний центральний монітор відображення, розташований на єдиному сервері. Завдяки таким можливостям поліцейські зможуть миттєво зреагувати на правопорушення з боку невідомих осіб та затримати порушника. Така система буде доволі зручною і в комунальній чи дорожній сферах, оскільки у випадку надзвичайної ситуації відповідний сигнал миттєво надійде у відповідні служби.

Як було зазначено на заході, на прикладах зареєстровано, що в містах, де впроваджені такі технології, злочинність зменшується на 30%, а розкриття кримінальних справ пришвидшується вдвічі.

Щодо покрокових етапів впровадження проекту у Дрогобичі, то впродовж наступних двох місяців представники компанії «HUAWEI» спільно з начальником відділу ІТ та аналізу Станіставом Гайдером та КУ «Інститут міста» Володимиром Кондзьолкою аналізуватимуть проблеми, які потребують вирішення в Дрогобичі, відтак на основі проведеного аналізу буде запропоновано алгоритм наступних дій з обох сторін.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту