Дрогобич розпочав цикл регіональних обговорень Стратегії Львівщини до 2027 року. ФОТО. ВІДЕО (Оновлено)

0:00 19 Серпня 2019

16 серпня у Дрогобичі відбулося засідання субрегіональної робочої групи з розробки Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року за участі представників бізнесу, громадськості, органів місцевого самоврядування, місцевих агенцій регіонального розвитку Дрогобицького, Сколівського, Турківського, Стрийського, Старосамбірського, Самбірського районів та міст обласного значення Дрогобич, Моршин, Трускавець, Борислав, Самбір, Стрий.

Привітав гостей міський голова Дрогобича Тарас Кучма, підкресливши, що Дрогобич обрали не випадково, адже це місто відзначається як центр стратегічних напрямків розвитку регіону у різних сферах.

Свою думку щодо соціально-економічного розвитку гірських районів, а також суміжних до них територій до 2027 року висловили голова бюджетної комісії Львівської облради Олег Домчак, радник голови Львівської облдержадміністрації з економічних питань Василь Лозинський.

Т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Марта Бухтіярова представила результати соціально-економічного аналізу розвитку відповідних територій. Після чого в ході засідання опрацьовано спільні проблеми соціально-економічного розвитку відповідних територій, які були визначені напередодні за допомогою спеціального онлайн-опитування.

Аналіз опитування регіональних експертів продемонстрував, що наявні проблеми із найвищим рівнем пріоритетності для відповідних територій. Це зокрема, проблеми екології в частині налагодження ефективної системи поводження з ТПВ та забезпечення населених пунктів централізованим водопостачанням та водовідведення. Іншою важливою проблемою є стан доріг та пасажирські перевезення. В даному аспекті керівник Інституту міста Дрогобич Володимир Кондзьолка запропонував сусіднім громадам напрацювати систему міжмуніципального співробітництва в частині пасажирських перевезень. Також важливим напрямком має стати напрацювання цифрової стратегії розвитку Львівщини. Відтак, спільно з проектом “Е-рішення для громад” за підтримки U-LEAD вже розпочато написання дорожньої карти для громад області. 

Що стосується економічного розвитку, експертами були виділені такі проблеми як розвиток промисловості, інноваційний розвиток, підвищення інвестиційної та туристичної привабливості територій, а також збереження культурної спадщини та пам’яток архітектури.

Та все ж основна проблематика окреслена учасниками зустрічі стосувалася людського потенціалу. Спостерігаючи негативні тенденції старіння та відтоку населення, зменшення народжуваності та кількості економічно активного населення було зроблено висновки щодо необхідності покращення якості життя у відповідних територіях.

Найважливішим аспектом якості життя на сьогоднішній день та найбільш болючою проблемою є система охорони здоров’я. З відповідного питання директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак презентувала дослідження USAID щодо перспектив розвитку мережі закладів медицини у найближчому майбутньому.

Саме для того, щоб максимально наблизити публічні послуги до людей та покращити їхню якість сьогодні проводиться адміністративно-територіальна реформа, – наголосила Марта Бухтіярова у наступній тематичній панелі, присвяченій тематиці децентралізації та формуванню нового районного поділу.

За інформацією ЛОДА

ВІДЕО

Тарас Кучма: Про координацію дій територій та врахування проблем при формуванні Стратегії розвитку

Володимир Кондзьолка: Про підхід до розробки Стратегії розвитку за принципом “Win-win”

Ірина Микичак: Про розвиток медицини Дрогобича та потребу об’єднання дублюючих медзакладів у районі

Олег Домчак: Про перспективу залучення інвестицій до Дрогобича

Марта Бухтіярова: Про формування Стратегії розвитку області за участі представників територій

Василь Лозинський: Про структуризацію нагальних проблем і включення їх до Стратегії розвитку області

Наталя Табака: Про туристичний потенціал Дрогобича на мапі Львівської області

ФОТО

 

 

Перейти до вмісту