Дрогобицька ОДПІ: Відповідаємо на запитання “гарячої лінії”

0:00 23 Вересня 2016

В Дрогобицькій ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”. Пропонуємо до уваги читачів відповіді на запитання платників податків, які були надані начальником відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем Борисом Котиком.

З якого часу нараховується пеня за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов’язання?

Відповідно до п.129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається:
– при самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником податків – після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання;
– при нарахуванні суми грошового зобов’язання контролюючими органами – від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні;
Відповідно до п.129.6 ст. 129 ПКУ у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 Податкового Кодексу України пеня не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені платником протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.

Чи повинен платник податків сплачувати пеню та штрафні санкції за несвоєчасну сплату, якщо порушення терміну сплати відбулося через несвоєчасне перерахування коштів до бюджету з вини банку?

За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”, з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим Кодексом України, а також несе іншу відповідальність за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

Чи може платник податків повернути надміру сплачені грошові зобов’язання з податку на додану вартість на свій розрахунковий рахунок?

У разі повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (п.43.4 ст. 43 Податкового кодексу України).

Дрогобицька ОДПІ

Перейти до вмісту