Дрогобич готується реалізувати низку масштабних проєктів – на першому місці питання екології, термомодернізації, логістики та реабілітації воїнів
Попри війну та непросту економічну ситуацію у державі, Дрогобич як місто в тилу окрім того, що активно приймає внутрішньо переміщених осіб та скеровує тонни гуманітарних вантажів у постраждалі регіони та на передові позиції до воїнів – місто продовжує розвиватися та має намір реалізувати низку важливих проєктів, які пов’язні із екологією, термомодернізаціює медичних установ, спорудженням об’їздної дороги по Наливайка, реконструкцією бальнеології та реабілітаційного центру для військових, відновленням стадіону та ряду інших. Усі майбутні масштабні проекти обговорили під час робочої наради міського голови Тараса Кучми із заступниками – Романом Бейзиком, Василем Качмарем, Юрієм Кушликом, Віталієм Вовківим та директором КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимиром Кондзьолкою. Сама КУ «Інститут міста Дрогобича» сприяє у написанні низки проєктів та грантів під реалізацію важливих задумів у місті, а також залученню коштів міжнародних донорів на них.
Як наголосив міський голова Тарас Кучма – сьогодні Європа активно працює та реалізовує найперше ті проєкти, які пов’язані із екологією, відтак енергоефективністю, парками та зеленими зонами, комунікацією та транспортом. У розрізі цього перший заступник міського голови Роман Бейзик порушив актуальне питання – контролю за скидами каналізаційних відходів по селах у межах нашої територіальної громади. Оскільки доходить до того, що практично усі водні об’єкти сіл, або ж потічки послуговують місцевим мешканцям своєрідними відстійниками для скидання побутових нечистот із каналізаційних мереж.
Зважаючи на таку масштабну проблему – заступник міського голови з комунальних питань Василь Качмар наголосив, що слід негайно створити робочу групу із моніторингу екоситуації із скидами відходів по селах Дрогобицької територіальної громади. У робочу групу мають увійти представники водоканалу, Департаменту міського господарства, СМУ, а також старости сіл.
Якщо мешканці сіл буду дотримуватися принципів реалізації екологічної програми у своїх населених пунктах та не забруднюватимуть відходами із каналізаційних мереж екологію, а створять спеціальні під це одиночні відстійники – матимуть змогу розраховувати на сприяння у вирішенні наболілих питань у своїх селах та стануть взірцем населених пунктів із дотримання правил екології.