«Досліджуємо наш Дрогобич. Відомі дрогобичани»

26 грудня в 6-В класі Дрогобицької спеціалізованої школи №2 відбулося представлення і захист проекту з історії  «Досліджуємо наш Дрогобич. Відомі дрогобичани».

Теперішні шестикласники  розпочали роботу над цим цікавим і довготривалим краєзнавчим проектом з історії рідного міста ще минулого року. Перед учнями було поставлено завдання зібрати інформацію про історичні та архітектурні пам’ятки Дрогобича, відомі споруди, будинки. Кожна група класу мала готувати і збирати інформацію про пам’ятки, які розташовувались на певних вулицях Дрогобича. Кому яка вулиця дісталась, вирішило жеребкування. Всі діти провели неймовірну роботу, результат якої приємно всіх вразив.

Але місто це не лише вулиці, будинки, пам’ятники … Місто – це його мешканці, його душа. Власне тому наступний етап нашого проекту присвячений відомим дрогобичанам.

Всім добре знайомі такі наші земляки як Іван Франко чи Юрій Дрогобич. Багато хто знає і про Бруно Шульца. Але про Елізабет Бергнер, дуже відому актрису ХХ ст., яка була номінована на премію Оскар, у нас мало хто чув. Так само небагато мешканці Дрогобича можуть розказати про Броніслава Козловського, Зенона Коссака чи Любомира Рихтицького. Саме історії цих дрогобичан і досліджували наші учні. Клас ми поділили на п’ять груп, кожній з яких  дісталася певна постать.  Дітям треба було зібрати інформацію про цю особистість: знайти її фото, можливо, фото пам’ятника чи меморіальної дошки і т.п., надати світлину вулиці, будинку, де жила або народилася ця особа. Також провести  невелике опитування серед друзів, родичів чи просто знайомих дрогобичан про те, чи знають і що знають вони про цю людину. .Проаналізувати результати опитування і включити їх у проект. Простежити, як в нашому місті збережено пам’ять про видатних дрогобичан (меморіальні дошки, пам’ятні знаки, пам’ятники, найменування вулиць, провулків і.т .д. ). Для захисту своїх проектів декілька груп підготували ще й невеликі відео презентації.

Я щиро дякую своїм учням  6-В класу за їх неймовірну працю, допитливість, старанність та креативність. Ви великі молодці! Попереду  ще багато оригінальних проектів.

Але нас чекає ще багато цікавих робіт і про відомих дрогобичан, адже учні 6-А і 6 –Б класів продовжать роботу над ними в другому семестрі.  Далі буде…

Вчитель історії  Денькович М.М

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні