Досліджуємо наш Дрогобич. Відомі дрогобичани

Минулого року цьогорічні шестикласники розпочали свою роботу над великим краєзнавчим проектом з історії «Досліджуємо наш Дрогобич». Він дуже зацікавив дітей, їм сподобалось шукати та збирати цікавинки про історію міських вулиць та кам’яниць. Тому ми спільно прийняли рішення продовжити роботу над цим проектом і надалі.

Отже, досліджуємо наш рідний Дрогобич…  Місто це не тільки вулиці, будівлі, споруди.  Місто творять його мешканці. Дрогобич багатий славними іменами. Це батьківщина Юрія Котермака, Івана Франка, Бруно Шульца…Список цей неймовірно довгий.

Для роботи над проектом «Відомі дрогобичани» учні поділились на п’ять робочих груп, кожна з яких мала однакове завдання. Кожній групі після  жеребкування дісталася одна із цих постатей:

 • Бруно Шульц;
 • Броніслав Козловський;
 • Елізабет Бергнер;
 • Зенон Коссак;
 • Раймунд Ярош;
 • Мирослав Маринович;
 • Ярослав Попович;
 • Альфред Шраєр;
 • Лев Броварський.

Завдання для всіх груп були однакові:

 1. Зібрати інформацію про особу.
 2. Знайти фото цієї особи (бажано декілька). Можливо, фото пам’ятника чи меморіальної дошки і т.п.
 3. Надати фото вулиці, будинку, де жила або народилася дана особа.
 4. Провести невелике опитування серед друзів, родичів чи просто знайомих дрогобичан про те чи знають і що знають вони про цю людину.
 5. Проаналізувати результати опитування і включити їх у проект.
 6. Як у нашому місті збережено пам’ять про них (меморіальні дошки, пам’ятні знаки, пам’ятники, найменування вулиць, провулків і.т , ).
 7. Оформити дослідження у вигляді стінгазети (можна доповнити презентацією в PowerPoint).

Про Бруно Шульца, Броніслава  Козловського, Елізабет  Бергнер та Зенона Коссака в минулому семестрі свої роботи нам презентували в 6-В класі. На цьому ж тижні, 15 квітня , відбувався захист проекту в 6-Б класі.

Дякую учням 6-Б класу, їхнім батькам та класному керівникові за спільну працю та зусилля. Ми дізналися багато цікавого про відомого футболіста Лева Броварського. Послухали розповідь мами Ярослава Поповича про те, як її сину вдалося здобути таких результатів у велоспорті. Завдяки опитуванню, що провели учні, дізналися, що дрогобичани знають про Раймунда Яроша. Дуже цікавим був проект про відомого  музиканта з Дрогобича Альфреда Шраєра. Розповідь про Мирослава Мариновича та його інтерв’ю, яке діти взяли після зустрічі п. Мирославва із трускавчанами, теж  не залишили нікого байдужими.

 Вчитель історії  Денькович М.М

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні