«Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!»

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 26 квітня у ЗОШ І – ІІІ ступенів №15 відбувся  День цивільного захисту.

Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров’я та життя.

Вранці школярі зібрались на урочисту лінійку, де було оголошено план проведення Дня цивільного захисту. Перед особовим складом виступив начальник цивільного захисту школи, представник міського відділу з питань НС  та ЦЗН  Вишницький А.П., учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Саратовський В.В.,  які звернули  увагу на необхідність дотримання вимог кодексу ЦЗ, на завдання, які  виконують сили ЦЗ, навели  приклади НС природного та техногенного характеру, які виникали в цілому в державі, в області та в м. Дрогобичі. Закликали учнів та вчителів на організоване і активне проведення Дня ЦЗ. Та хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Чорнобиля.

На першому уроці написані тематичні диктанти з учнями 7 класу: «Заходи обережності під час ліквідації наслідків стихійного лиха»( вчитель Суховерська О.М.), «Правила поведінки і дії населення при пожежах» написані у 5 класі( вчитель Возняк І.І., Пецкович О.Д.).

Проведена екстерна евакуація учнів, вчителів, техперсоналу /сигнал – довгий дзвінок/, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій. Евакуація пройшла організовано, з дотриманням установленої послідовності та термінів (евакуація тривала 2хв.35сек.).

Проведено відкриті  уроки: « Вогонь – друг, ворог » у 2-Б класі ( вчитель Іванус О.Д.), урок з основ здоров’я « Небезпека на підприємствах» у 6-Б класі                ( вчитель Кіндій Л.Є.) , урок- засідання екологічного клубу  з англійської мови   « День планети Земля » у 9 класі ( вчитель Ярош О.Є.).

Проведено  гру-тренінг  «Насильство в сім’ї» для учнів 7-9 класів

( Лип’як З.В., практичний психолог).

Для учнів  1- 4 класів проведено екологічне свято-казку «Збережемо життя на планеті Земля»( Геврик Г.В.), а для 9 -10 класів – виховний захід « Молодь за здоровий спосіб життя» ( Єдлицька О.П.).

Упродовж  дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми; виставки плакатів, стіннівок “ Захист людини у надзвичайних ситуаціях ”( Будз М.П.)., учнівських малюнків ( учитель Кіндій Л.Є., Яворська В.М.); практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри. Випуск стіннівки

Книжкова виставка «Надзвичайні ситуації» була організована бібліотекарем школи Химин Ю.Я.

Також провели змагання – естафету з елементами виконання нормативів, контрольних завдань за програмою „Цивільний захист” та ввідну радіаційну небезпеку. Заняття організовано, з дотриманням усіх вимог з техніки безпеки. Учні проявили на занятті старанність і згуртованість.

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально.Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.