Дітей з особливими потребами у ДДТЗДІ «Надія» навчають медійної справи. ФОТО

0:00 27 Жовтня 2017

Діти та молодь з особливими потребами – невід’ємна складова українського суспільства, які так відкрито потребують опіки, підтримки , а часто і елементарної дружби. Вони відкриті до навколишнього світу, готові до змін та пізнання нових істин.

У Дрогобичі понад добрих два десятки років функціонує добровільне товариство захисту дітей та молоді з інвалідністю «Надія». Його мета – згуртувати сім’ї, дітей та молодь з інвалідністю в одну родину, забезпечити їхнє активне та оздоровче дозвілля і сприяти , по можливості, їхньому навчанню та інтеграції до умов навколишнього світу. Завдяки старанням керівника товариства Ірини Дзюрах, цієї осені на базі громадської організації вдалося розпочати реалізацію мегакорисного та пізнавального проекту « Інклюзивна Медіа-школа для молоді з особливими потребами та активних студентів ДДПУ ім. І. Франка».

Донорами проекту виступили Агенство з міжнародного розвитку США (USAID) за грантовою програмою “Сприяння малим громадським проектам” (SPA) та Корпус миру США в Україні. Суть задуму проста – навчити молодь з особливими потребами медійної справи: відкрити перед ними головні ази журналістики, фотомайстерності та відеомайстерності. Для цього лекторами до проекту запросили відомих на Дрогобиччині фотомитця Марію Тяжкун, журналіста Наталію Зелену та відеооператора Віталія Костишина. Впродовж трьох місяців, починаючи з вересня, лектори проводять для молоді теоретичні та практичні заняття на базі товариства «Надія» та діляться із дітьми здобутим досвідом та уміннями.

Ми живемо у світі інформаційних технологій, та й сама інформація сьогодні поширюється із швидкістю світла. «Те, що молодь з особливими потребами, а також студенти ДДПУ імені Івана Франка мають можливість прослухати курс медійних лекцій, які обов’язково підуть їм на користь. Діти вчаться викладати свою думку, описувати події, писати замітки, фільмувати на відео та фото цікавинки міста», — зауважує керівник «Надії», Ірина Дзюрах.

Надзвичайно важливо, що окрім молоді із особливими потребами з товариства «Надія», до «Медіа-школи» залучили і студентів дрогобицької альма-матері. Здебільшого це студенти соціально-гуманітарного факультету. Спільно із молоддю з особливими потребами вони відвідують цікаві лекції та практичні заняття, виконують домашні завдання та підкорюють нові для себе вершини. «Медіа-школа» стартувала у вересні, а на початку грудня відбудеться фініш навчання.

«Очікування від проекту великі, — зауважує Ірина Дзюрах та додає: Головне, що молодь міста отримала майданчик для корисного навчання, обміну думками та досвідом, як між собою та із цікавими людьми».

ДДТЗДІ «Надія»

Перейти до вмісту