Безробітних українців братимуть на олівець: що потрібно знати

Запропоновано спростити деякі процедури

Уряд України вніс пропозицію про новий підхід до роботи служби зайнятості з роботодавцями та безробітними. Про це повідомляє “Юрліга”.

Днями Міністерство соціальної політики розробило проект Порядку ведення обліку осіб, які шукають роботу, реєстрації, перереєстрації та припинення реєстрації безробітних. Він вже був представлений до обговорення.

У документі пропонується спростити процедуру обліку безробітних. Крім того, висувається пропозиція ввести профілювання та індивідуальну програму працевлаштування.

Введене профілювання передбачатиме кілька критеріїв. Так, буде вестися оцінка ступеня мотивації претендента роботи, оцінюватися його затребуваність професії, можливість працевлаштування і ризик безробіття. Також будуть прийматися до уваги такі фактори, як обсяг послуг, які надаються для повернення таких осіб на ринок праці.

Після затвердження цього проекту, здобувач буде пред’являти відповідні документи дл взяття на облік в центрі зайнятості, а далі йому буде запропоновано вибрати співробітника центру зайнятості для забезпечення супроводу та організації надання послуг. Тобто відтепер здобувач сам вправі вибрати свого кар’єрного радника.

Після надання документів кар’єрний радник здійснює первинне профілювання, на основі якого складається індивідуальний план надання послуг.

Індивідуальний план буде включати в себе комплекс заходів по здійсненню кар’єрним радником і здобувачем роботи. Також там вказуються терміни виконання завдань і періодичність їх надання. Також у документі будуть описані зобов’язання обох сторін щодо виконання наміченого плану.

Кар’єрний радник буде формувати направлення на працевлаштування, перевіривши актуальність пропозиції підходящої роботи і заздалегідь погодивши з роботодавцем умови проведення співбесіди.

https://znaj.ua/society/bezrobitnyh-ukrayinciv-bratymut-na-olivec-sho-potribno-znaty

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні