9 працівників-нелегалів виявлено комісією під час рейду на вулиці Шолом-Алейхема. ФОТО


Офіційне укладання трудових відносин, виплата належної заробітної плати, відповідно до чинного законодавства, – це основа соціальної захищеності працівника, який і є творцем цього суспільства.

В умовах дефіциту вільних вакансій люди, бажаючи працевлаштуватися, досить часто змушені погоджуватись на будь-які умови, запропоновані роботодавцем. Зазвичай, роботодавець обіцяє особі нелегальне працевлаштування і більш високу заробітну плату у «конверті». Працівник погоджується на взаємовигідні, як йому здається, умови праці, але відразу ж стає повністю безправним перед роботодавцем, тому що по відношенню до такого працівника не діють жодні державні гарантії, передбачені трудовим законодавством, і при форс-мажорних обставинах такий робітник лишається сам на сам зі своїми проблемами.

Діяльність робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення Дрогобицької міської ради спрямована на виявлення та уникнення подібних явищ. Так, 20 лютого відбулося виїзне засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення , в ході якого обстежено 15 суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у Дрогобичі по вул. Шолом-Алейхема. Під час обстеження виявлено 9 працівників, які були присутні на робочих місцях і виконували трудові функції без оформлення трудових відносин. Більшість з них, це родичі підприємців або особи, які підміняють їх на кілька годин.

Наголошуємо будь-хто на робочому місці, в тому числі і родичі, з виконанням трудових функцій постійно чи тимчасово — це наймані працівники, з якими оформляють трудові відносини і виплачують їм заробітну плату!

Підприємців зобов’язано привести свою діяльність у відповідність до чинного законодавства та легалізувати працівників. В разі невиконання вимог будуть проводитись інспекційні відвідування інспекторами праці і накладатись фінансові санкції, а це 125190 гривень.

Сектор з питань праці

Зацікавленість статтею
[Всього: 10 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні