80 років потому: У Дрогобичі продовжують вшановувати пам’ять жертв НКВС

5 Липня 11:03

У 1991 році у Дрогобичі відбулося масове поховання 486 останків жертв НКВС, які віднайшли на території сучасного Меморіалу «Тюрма на Стрийській». Цьогоріч, 14 липня, у Дрогобичі знову відбудеться поховання 78 останків жертв НКВС, які були віднайдені у 2019 році на території саду, поблизу Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській». Як і 30 років тому, скорботний захід планують провести масштабно, щоб про наслідки більшовицького терору 40-50 рр в Україні та про сьогоднішню агресію їх нащадків на східних теренах України, вкотре дізнався увесь світ.

У неділю, 4 липня, у Дрогобичі також відбувся скорботний захід. За жертв НКВС, яких замордували у катівні на вулиці Стрийській, молилися на спільній моголі, на кладовищі на вулиці Михайла Грушевського. Саме на цьому місці 80 років тому масово поховали 74 тіла замордованих.

Чин панахиди відслужили священнослужителі СДЄ УГКЦ під головуванням отця-декана Івана Паньківа.

Насамперед, отець Іван наголосив на важливості пам’яті про трагічні сторінки в історії українського народу та Дрогобиччини. Зазначив, що у цій могилі, можливо, похований й один з Дрогобицьких священномучеників – ієромонах ЧСВВ Северіян Бараник. Отець Іван подякував присутнім за участь у поминальному заході та громадськості й комунальникам, які долучилися до благоустрою кладовища.

З промовою виступив й депутат Дрогобицької міської ради Михайло Задорожний. Він розповів про масовий похорон 4 липня 1941 рокі 74-х жертв НКВС, про масовий мітинг біля церкви Святого Юра з нагоди підтримки проголошення Акту відновлення Української держави. Депутат також подякував усім, хто долучився до наведення благоустрою на кладовищі.

Разом з громадою до пам’ятного хреста квіти поклали міський голова Тарас Кучма, міський голова 1990 – 1994 років Мирослав Глубіш та депутат міськради Михайло Задорожний.

Під завершення заходу усіх присутніх запросили 14 липня взяти участь масштабному поминальному заході та вшанувати пам’ять жертв НКВС.

Перейти до вмісту