22 травня вшановуймо Тараса Шевченка

22 Травня 12:39

В день шани й суму мовчазного

Йому віддаймо доземний уклін,

За мудрістю звертаймося до нього,

І переможем – з нами Бог і Він!

Щороку 22 травня, ми відзначаємо річницю перепоховання великого Кобзаря, генія українського народу,національного пророка Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі. Земля, яка провела свого генія «у світ великий, многоликий», прийняла його тіло 22-го травня 1861 року поблизу Канева, звідки видно «лани широкополі, могили та кручі».

Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Полум’яні слова нашого геніального пророка, спрямовані на захист свого народу. Він герой нашого часу, минулого та прийдешнього.

Кожного року,  22 травня  відділом культури та мистецтв Дрогобицької міської ради та Народним домом  ім. І.Франка на площі ім. Т.Шевченка проводиться віче, де збираються сивочолі ветерани української незалежності, молодь, працівники державних установ та місцевого самоврядування, представники районних осередків політичних партій та громадських об’єднань міста. Вшановуючи світлу пам’ять  Великого сина України, до підніжжя пам’ятника,  покладаються квіти.

В цей день ми також відзначаємо величне свято  – День Героїв України, яке покликане вшановувати пам’ять усіх, хто у різні часи історії віддав своє життя за волю і незалежність України.

Нажаль,  з  карантинними обмеженнями, ми неможемо провести багатолюдне віче,  але квіти, які будуть покладені до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві, символізують нашу шану  й повагу.

Шануючи Кобзаря, вклонімося до землі за його безсмертне слово, за віру, за надію в те, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й добробуту, зоря свободи і розквіту. Пам’ятаймо Героїв України! Слава Україні! Героям Слава!

Інформація Народного дому імені Івана Франка.

 

Чат-бот Гаряча лінія