ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗМІЇНИХ УКУСІВ

Настало літо. Багато хто з нас віддає перевагу відпочинку на лоні природи. Але такий вид відпочинку приховує іноді небезпеку. Уникнути неприємностей неважко, якщо дотримуватися нескладних порад. В цьому дописі ми поговоримо про змій. Ці плазуни часто зустрічаються в нашій місцевості.
Отже, як вберегтися від зміїних укусів:
В нашій країні існує три види отруйних гадюк, а також вужі, полози, ящірки, мідянки та інші різноманітні плазуни. Коли температура повітря перевищує середні для даної місцевості показники, їхня активність знижується, вони стають малорухливими та млявими, тому зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на плазуна. Тому потрібно бути уважними під час прогулянки або роботи в лісі, підбирати відповідне взуття та одяг, що допоможе вам захиститись від укусів: довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.
Не слід торкатись неперевірених предметів руками, бо змії часто ховаються в старих пеньках, копицях сіна, під камінням або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.
Якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, то не робіть різких рухів, адже як правило змія не бачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти і чекати, доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійти у сторону.
Також слід ретельно обстежити місце привалу:
Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь куди – постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе виконавши цю просту дію.
Запам’ятайте: змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки.
Якщо ж все ж таки змія когось вкусила, допоможуть наступні поради:
Слід пам’ятати, що укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.
Отрута гадюки справляє гемолітичну дію, тобто викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями. Зміїна отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.
У випадку укусу потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря для отримання необхідної допомоги.
Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу потерпілому:
1.Зберігайте спокій і стежте, щоби потерпілий менше рухався.
2.Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас, тощо
3.На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.
4.Дайте потерпілому воду – при укусі змії важливо багато пити.
5.Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.
6.При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.
7.Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.
– не намагайтесь обробляти рану додатково;
– не припікайте рану;
– не накладайте джгут;
– не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.
– не вживайте алкоголь.
Найголовніша та найдієвіша допомога для потерпілого– медична, тому якнайшвидше доправте його у лікарню. В Україні є антитоксин проти зміїної отрути. МОЗ уже затвердив розподіл антитоксину між регіонами. Нагадаємо, 1500 доз антитоксину проти зміїної отрути Україна отримала від Посольства Індії у якості гуманітарної допомоги. Ці ліки мають сертифікат якості GMP.

Зацікавленість статтею
[Всього: 1 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні