“Муніціпальна варта” застерігає

Одним з найпоширеніших видів злочинів у нашій країні є кишенькові крадіжки . Вберегтися від них можна знаючи декілька основних прийомів, що ними користуються злодії. На базарах та в супермаркетах, зловмисники часто обкрадають свою жертву, коли та здійснює покупку(в останніх не так часто, через наявність відеоспостереження). Учас коли увага людини сконцентрована на майбутній покупці, кишені та сумки залишаються поза увагою.

Слід пам’ятайте: кишенькові крадії ретельно вибирають жертву, тому не тримайте всі гроші разом. Краще розділити їх на кілька частин, щоб, розплачуючись за малоцінну покупку, не показати, яку суму Ви маєте насправді. Не залишайте свої речі – сумки, барсетки, пакети – без нагляду навіть на короткий час.

У переповненому громадському транспорті, кишенькові злодії використовують так званий метод “буферу”. Двоє зловмисників стають між жертвою і починають жваво спілкуватися, активно жестикулюючи при цьому руками, буває що передають одне-одному якісь речі або гроші. А коли пасажир втрачає пильність,  його обкрадають.

Зазвичай злодії обирають жертву серед неуважних людей. Інколи вони своєю «майстерністю» примудряються розстібнути людині замок на куртці, або гудзики на піджаку, викрасти гроші з її внутрішньої кишені, а потім застібнути цей одяг назад, щоб жертва відразу не здогадувалася, що її обікрали і кишенькові злодії мали час вийти з автобуса.

Часто зловмисники орудують при посадці пасажирів в громадський транспорт, коли виникає штовханина. Як правило, вони роблять вигляд, що також намагаються зайти в переповнений транспортний засіб, а самі тим часом нишпорять по кишенях та сумках пасажирів.

Не кладіть гаманці та мобільні телефони просто в пакети, а також кишені – задні, бокові, накладні. Для безпечнішого їх зберігання правоохоронці радять носити їх у внутрішні або в так званих «потаємних» кишенях. Уважно слідкуйте за тим, щоб Ваша сумка була ретельно застібнута.

Не давайте дітям у користування дорогі мобільні телефони та планшети, цим Ви наражаєте свою дитину на те, що вона може стати жертвою кишенькових злочинців, а в гіршому випадку ще й грабіжників.

Не варто думати, що зловмисники обкрадають тільки дорого одягнутих людей. Стати їх жертвою можуть і ті, хто одягається скромно. Майже ніколи “карманники” неповертають викрадені документи та інші речі, що не становлять для них жодної цінності. Як правило, вони просто викидають їх.

Загалом, середній вік кишенькового злодія – близько 25-30 років. Також іноді цим займаються діти з неблагополучних сімей. Буває, що серед зловмисників трапляються і небідні люди, що крадуть або заради відчуття ризику, або задля легкого заробітку.

Тож не будьте легковажними до зберігання своїх речей, а знаходячись серед скупчення людей, слід подвоїти увагу, міцно притиснути свої речі, бути пильними та обережними.

А у випадку коли Ви вже стали жертвою кишенькового злодія, негайно зверніться до правоохоронців.

Зацікавленість статтею
[Всього: 1 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні