137 врятованих життів: Відділенню інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії КНП «ДМЛ №1» – 1 рік

11:48 10 Липня 2020

Відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії на базі Дрогобицької міської лікарні №1 офіційно відкрили у червні 2019 року. 11 липня було зроблено першу операцію.

Особливістю цього відділення є надсучасний ангіограф, яких станом на момент відкриття в Україні було лише 12. Завдяки цьому апарату дрогобицькі медики надають вчасну та якісну медичну допомогу при інфаркті, обстежують судини, проводять операції зі стентування.

Багато осіб скептично ставилися до організації відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії у Дрогобичі. Тривала боротьба й за сам апарат – ангіограф.

Однак завдяки командній роботі керівництву міста Дрогобича вдалося реалізувати задуманий проект. Облаштування цього відділення обійшлося у 26,5 мільйонів гривень: 23,5 мільйони гривень порівну виділили Уряд та Львівська обласна рада, 3 мільйони гривень виділили з місцевого бюджету Дрогобича.

Як повідомив у студії Кризового медіа-центру «Дрогобич:» завідувач відділення Василь Романяк, за перший рік роботи проведено 475 коронаровентрикулографій (обстежень), з них – 137 стентувань (операцій), 70 з яких зроблено в ургентному порядку при гострому інфаркті з елевацією сегмента ST. Виконано одну ангіографію судин головного мозку за ургентними показами.

Також Василь Романяк наголосив, що ургентні втручання для пацієнтів є безкоштовними та закликав громадян при перших симптомах інсульту чи інфаркту, не зволікати зі зверненням до медиків, адже вчасне звернення є запорукою не тільки порятунку життя, а й зменшення інвалідизації пацієнта.

Сьогодні відділення має успішну співпрацю з Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. Роботу відділення під час візиту до Дрогобича позитивно оцінив й сам директор інституту Василь Лазоришинець.

В майбутньому планують розвивати нейрохірургію у тісній співпраці з інсультним центром.

Підбиваючи підсумки, Василь Романяк подякував за роботу фахівцям відділення – «серцевій команді», які працюють 24/7 уже впродовж року.

Перейти до вмісту