Як функціонують ліцеї в умовах війни: Тарас Кучма та Віталій Вовків зустрілися з освітянами

28 Листопада 13:52

У закладах освіти Дрогобицької громади триває моніторинг процесу очного навчання. Оскільки робочі візити у гімназії вже завершились, днями очільник громади Тарас Кучма та керівник відділу освіти Віталій Вовків відвідали Науковий ліцей імені Богдана Лепкого та Дрогобицький ліцей.

Такі зустрічі посадовці проводять у зв’язку з настанням зимового періоду, стартом опалювального сезону, нестабільною енергетичною ситуацією та новими викликами, які зумовлені організацією очного навчання в умовах війни.

Під час робочих візитів посадовці мали зустрічі з педагогічними колективами Ліцеїв та їх керівниками — Наталією Ластов’як та Ольгою Заяць.

У ході бесіди з освітянами вели мову про ситуацію щодо інформаційної війни, протидію російській пропаганді на місцях та про фейки і провокації, які негативно впливають на міжнародну співпрацю та скерування гуманітарної допомоги Україні. Окрім цього, очільник міста розповів, як Дрогобич залучає інвестиції та необхідну гуманітарну допомогу, як готується до кризових ситуацій, які можуть виникнути під час цьогорічної зими.

Також у ході бесіди освітяни Ліцеїв порушили питання встановлення ялинки. Тарас Кучма запевнив, що ялинки на площі не буде, оскільки в теперішній час це недоречно. Однак за результатами консультацій з громадою, ялинку поставлять в іншому місці, щоб не забирати у дітей дух різдвяних свят.

Ви не просто освітяни, а й джерело інформації, яке має авторитет у громаді і через яке ми можемо донести важливі меседжі людям. Прошу усіх бути уважними один до одного, до потреб дітей та їхніх проблем. Також прошу передати нам контакти сімей, які потребують допомоги і підтримки, щоб ми могли направити до них відповідні соціальні служби та допомогти їм. Також нам спільно потрібно думати про подальший розвиток ваших навчальних установ, — звернувся до освітян Тарас Кучма.

Педагоги Ліцею ім. Богдана Лепкого порушили питання гарячого харчування у школах. Тарас Кучма запевнив, що зараз це питання активно вирішується та напрацьовуються кілька варіантів його вирішення. Оскільки, підприємці не зголошуються на тендер через часті коливання цін на продукти, посадовці розробляють варіанти доставки чи кейтерингу гарячого харчування у навчальні заклади міста.

Також педагоги висловили потребу в оновлені матеріально-технічної бази Ліцею, зокрема ноутбуків для роботи вчителів та учнів та в облаштуванні огорожі на території навчального закладу. Відтак, вирішили врегулювати це питання до 2023 року. За словами посадовців, пріоритетно було відремонтувати дах та санвузли.

Наше спільне завдання — забезпечити ліцейною освітою увесь регіон. Розвивайте напрямок роботи з талановитою молоддю, у вас це дуже добре виходить. Переконаний, що спільно ми зробимо все можливе для покращення справ у вашому закладі. Розумію, що вас болить питання спортивного майданчика на території навчальної установи. У нас було у планах розпочати ці роботи, але на заваді стала війна, — звернувся до педагогів Дрогобицького ліцею Тарас Кучма.

Окрім цього, під час розмови колектив навчальної установи та очільник громади запланували організувати зустріч з талановитими ліцеїстами.

На завершення Тарас Кучма подякував педагогам двох ліцеїв за цікаву та змістовну розмову, спільне бачення у вирішенні проблем та окреслили план майбутніх заходів.

Перейти до вмісту