Як завершити розпочаті роботи у Стебницькій гімназії №11, – роз’яснили у відділі освіти

22 Грудня 15:02

У Стебницькій гімназії №11 імені Тараса Зозулі, після демонтажу підлоги у спортзалі, виявили підтоплення. У приміщенні «стоїть» вода, тож довести роботи до логічного завершення школа не змогла. Відтак шкільний спортзал використовувати наразі не можуть.

Цю проблему активно обговорюють у громаді. Щоб прояснити ситуацію, у відділі освіти надали коментар з цього приводу. Проблема з дренажною системою в школі не сьогоднішня. Після освітньої реформи, ліцеї та гімназії міст Дрогобича та Стебника стали децентралізованими закладами. Відтак управління школою та вирішення всіх господарських проблем – це в першу чергу відповідальність адміністрації закладу.

На жаль, наявну проблему тривалий час ніхто не вирішував. Минулого року було проведено конкурс та призначено нового керівника Стебницької гімназії №11 імені Тараса Зозулі. Відтак у закладі потроху почали ворушити старі проблеми. Однак розпочатий ремонт підлоги у спортзалі вилився у нові клопоти. Коштів на виконання робіт школа не має, тому довести ремонт до логічного завершення не можуть. Профінансувати роботи з бюджету наприкінці року також неможливо.

Керівництво відділу освіти наголошує на тому, що стебницькі школи мають дефіцит освітньої субвенції. Одна лише Стебницька гімназія №11 має дефіцит фонду оплати праці в розмірі приблизно 600 тисяч гривень, який вимушено компенсували впродовж року з місцевого бюджету.

Цьогоріч велись перемовини з закладами освіти міста Стебник щодо проведення заходів реорганізації та створення однієї юридичної особи – Стебницького ліцею. За планами він зможе функціонувати на базі кількох приміщень існуючих шкіл, з максимальним збереженням штату працівників. Однак проведена оптимізація дозволить економити близько 4 мільйонів гривень в рік та скеровувати ці кошти на ремонт корпусів шкіл, покращення матеріально-технічної бази та підвищення якості освіти.

На жаль представники шкіл не погоджуються з вимушеною реформою. Більше того, затягування вирішення питання переросло у політичну площину. В той час, проблеми з утриманням закладів та господарськими питаннями лише погіршуються.

Нагадаємо, протягом січня у школах Дрогобицької громади будуть зимові канікули. Впродовж цього часу таки доведеться шукати вихід з ситуації та способи проведення ремонту дренажної системи і завершення робіт у спортзалі.

Над цим зараз працюють і у відділі освіти. До вирішення проблеми долучилися й представники депутатського корпусу Дрогобицької міської ради. Тож про напрацьовані механізми вирішення проблеми та хід подій, відділ освіти повідомить додатково.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту