Як впоратись зі стресом та розвивати стресостійкість: у Дрогобичі відбувся психологічний тренінг для внутрішньо переміщених осіб

21 Липня 17:40

Щоденні стреси – це проблема, яка виникає як у дорослих, так і дітей. Ця проблема набула масштабу після 24 лютого. Щоденні звуки сирен, вибухи, постріли, смерті військових та цивільних, потік інформації, почуття невизначеності, – все це негативно впливає на стан здоров’я кожного, особливо громадян, які опинилися у зонах бойових дій.

Вчора, 20 липня, відбувся безкоштовний тренінг «Важливі навички в періоди стресу» для внутрішньо переміщених осіб.

Спікерами були провідні практикуючі спеціалісти у галузі психотерапії, а саме Катерина Ткачишин — психологиня, представниця ГО «Дестигма», консультантка в методі когнітивно-поведінкової терапії та представник БФ «Рокада» психотерапевт Віктор Баландін. Серед спікерів також була і кар’єрна радниця – Тетяна Козлова.

Тренінг, який тривав 2,5 години був різноманітний та насичений не лише теоретичною програмою, а й практичною. Так, перша частина зустрічі була присвячена лекції про управління стресом. На ній спікери допомогли розібратись з поняттям стресу, як його ідентифікувати та як допомогти собі у стресових ситуаціях. Спеціалісти також розібрали з учасниками тренінгу рівні прояву стресу та як наше тіло і розум реагує на нього.

За словами психотерапевта Віктора Баландіна, перша лекція є надзвичайно важливою та корисною для усіх. Адже, коли людина розуміє, що з нею відбувається в стресі, то рівень самої напруги від події знижується на 30%.

Слухачі, у свою чергу, активно взаємодіяли зі спікерами, задавали питання, ділились власним досвідом та переживаннями.

Тренінг мені дуже сподобався. Я дізналась багато про свої емоції, зокрема, чому я інколи себе поводжу так, чи інакше у різних ситуаціях. І загалом, я відчула себе спокійніше, — прокоментувала Ірина, внутрішньо переміщена особа з Запорізької області.

Друга частина зустрічі була присвячена бесіді з кар’єрною радницею. Консультантка розповіла, як знайти себе на кар’єрному шляху, як обрати фах до душі, який задовільнить усі потреби. Також після тренінгу усі охочі мали можливість домовитись про подальші персональні консультації.

Мені було дуже пізнавально та корисно, адже я хочу в майбутньому пов’язати своє життя з психологією. Дуже цікаво було дізнатись про техніку заспокоєння, яка зараз особливо потрібна. Обов’язково буду приходити ще і надалі, — поділилась враженнями Діана, внутрішньо переміщена особа з Запорізької області.

Остання, третя частина тренінгу була зосереджена на відпрацюванні практичних навичок, за допомогою інструменту групового протоколу ASSYST. Як зазначила психологиня Катерина Ткачишин, — це міжнародний протокол, який використовується у багатьох країнах в часі гуманітарних катастроф. Він допомагає знизити емоційну напругу та стресове навантаження, здобуте в наслідок певного пережитого досвіду в недавньому минулому. Це ряд простих дій, запам’ятовуючи і виконуючи які люди можуть допомогти собі та довколишнім.

Це було дуже корисно для мене. Виїхавши з Луганської області, я тепер можу це перевірити на собі. Подобається те, що всі знання є практичними і їх можна одразу застосовувати. Завдяки цьому, я розумію, що в стресі можна допомогти своєму розуму і тілу рухатись далі, — поділилась враженнями Наталія, внутрішньо переміщена особа з Луганської області.

Додамо, психологічний тренінг відбувався в рамках проекту «Вуличний лекторій», який реалізовує КУ «Інститут міста Дрогобича». Відтак, проект включає в себе кілька складових: психологічні тренінги, заняття з йоги на свіжому повітрі, показ документальних фільмів та низку тематичних майстер-класів.

Війна ставить великі виклики перед українським суспільством. І нам потрібно вчитись справлятись з труднощами та допомагати собі пройти ці виклики. Цими заходами ми хочемо, щоб люди отримали базові та необхідні навички, які необхідні у стресових ситуаціях, — прокоментував менеджер КУ «Інститут міста Дрогобича» Юрій Яцків.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту