Чому працівники Стебницької міської лікарні не повинні перебувати в ізоляції

20 Липня 15:22

Минулого тижня у соціальних мережах точилися дискусії щодо працівників Стебницької міської лікарні, які надають допомогу інфікованих коронавірусом. Зокрема громадяни висловлювали питання щодо необхідності перебування в ізоляції персоналу лікарні.

Відповіді на ці питання в етері Кризового медіа-центру Дрогобич озвучив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.

«Це питання регламентується Постановою кабінету міністрів України №392 від 20 травня 2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів». Наші працівники чітко виконують пункт 4 даної Постанови, у якому зазначено, хто саме підлягає ізоляції, крім медичних працівників, які виконують службові обов’язки і перебувають у засобах індивідуального захисту. Ще раз повторюю, наші медики мають все необхідне для свого захисту. Ми зробили все можливе, щоб не піддавати їх здоров’я і життя ризику. Ніхто з них небезпеки для оточуючих не становить», – наголосив Володимир Чуба.

Також головний медик Дрогобича та Стебника вкотре подякував медикам за самовіддану та важку працю.

Володимир Чуба закликав громадян уникати скептичних дописів та коментарів на адресу медиків, навівши приклади з країн Європи, де медикам дякують за їх роботу.

«Коронавірус не є вигадкою. Це розуміє той, кого безпосередньо торкнулась ця хвороба або ж їх рідних. COVID-19 ще не до кінця вивчена хвороба, специфічного лікування не має, але без симптоматичного лікування при важких станах хвороби пацієнт не має шансів на виживання», – додав Володимир Чуба.

Щодо вакцини від коронавірусу, то головний медик Дрогобича зазначив, що за інформацією МОЗу, зараз більше десятка вакцин-кандидатів проходять клінічні випробування, масова імунізація населення відбудеться не раніше першої половини 2021 року.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту