Через Дрогобицький хаб гуманітарної допомоги Україні в Польщі вдалось доставити понад 2 тисячі тонн закордонної допомоги

9 Червня 16:39

Більше трьох місяців, від початку повномасштабного вторгнення росії на українські землі, Дрогобицька громада працює над залученням необхідної нашій країні допомоги та підтримки з боку закордонних партнерів. З цією метою ведеться активна робота над зміцненням існуючих зв’язків та налагодженням нових міжнародних контактів.

Ще на початку березня, відповідно до розпорядження міського голови, КУ «Інститут міста Дрогобича», з залученням приватного партнера – ТзОВ Грейнпласт Карпати та польського офісу компанії «Грейнпласт» – створили Хаб гуманітарної допомоги Україні в Польщі.

З того часу щоденно через хаб проходять тонни гуманітарної допомоги. Частина їде до Дрогобича. Частина – транзитом, через Дрогобич – в різні точки України. Таким чином відправлення гуманітарної допомоги прямує до воїнів, або до міст, які потребують підтримки, бо постраждали від ворожих обстрілів.

Чому наш хаб успішний? Бо він організований по бізнесовій моделі і працює на базі бізнесу. Ми залучили приватну компанію, яка має складські приміщення в Україні та Польщі, має напрацьовану схему роботи та логістичні маршрути. Така співпраця органу влади, приватного бізнесу та волонтерів дає можливість збирати в одному місці великогабаритні вантажі та доставляти їх в Україну, – наголошує директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка.

Так, з часу заснування Дрогобицького гуманітарного хабу в Перемишлі, через нього пройшло 2080 тонн великогабаритної гуманітарної допомоги. На базі хабу було укомплектовано та доставлено в Україну 574 гуманітарні вантажі.

Вся перевезена допомога фіксується на офіційному Порталі гуманітарної допомоги, створеному Кабінетом Міністрів України. Доставлена Дрогобичем допомога більш ніж вдвічі перевищує показники залученої гуманітарної допомоги сусідніми громадами.

На жаль, з часом об’єми допомоги зменшуються, але робота триває. У пріоритеті – спецзасоби для військових частин та батальйонів тероборони, гуманітарно-соціальний напрямок (підтримка переселенців) та медицина.

Доставка гуманітарної допомоги не була б можлива без залучення приватного бізнесу, який на волонтерських засадах надає в користування склади, транспорт та різноманітну підтримку, якої сьогодні вкрай потребує і наша громада і Україна загалом.

У процесі облаштування та роботи Хабу гуманітарної допомоги Україні в Польщі залучені компанія Грейнпласт Карпати, польський офіс компанії «Грейнпласт» в Перемишлі, компанія Inglot, яка надала склади в Перемишлі, особисто Павло Хомік, який на громадських засадах координує роботу Дрогобицького хабу в Польщі.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту