Цифрові технології та екологія: Завдяки розумним станціям, у громаді вимірюватимуть якість повітря

21 Червня 18:39

Якість повітря та стан екології – тема, яку дедалі що разу більше обговорюють екологи. Попри те, що Дрогобиччина – край з величезним масивом зелених насаджень, місцеве самоврядування Дрогобицької громади дбає про екологію. Так у громаді проводяться різноманітні екологічні акції, щороку висаджують сотні дерев, дбають про чистоту річок та водойм, боряться зі стихійними сміттєзвалищами та паліями сухостою. Активно за станом екології стежить й громада. З року в рік партнерство громади та місцевого самоврядування посилюється, зокрема, коли мова йде про покращення екології.

Дихати чистим повітрям – це бажання кожного. В умовах розвитку цифрових технологій, відстежити якість повітря просто. Завдяки багаторічні співпраці з ГО «SaveDnipro», громада отримала ще дві станції моніторингу якості повітря. Їх буде встановлено найближчим часом. Місця, де облаштують станції виберуть шляхом консультацій з мешканцями громади.

Розумні станції передали представники громадської організації SaveDnipro під час зустрічі з міським головою Тарасом Кучмою та його заступником Андрієм Ковчем, яка відбулася 21 червня в мерії міста. Участь у зустрічі також взяли керівник управління цифровізації, інформаційної політики та комунікації Зеновій Квасній та громадський активіст Олег Дукас. Представники громадської організації SaveDnipro розповіли про функціональні можливості станцій моніторингу повітря. За словами Романа Колесника, операційного директора ГО «SaveDnipro», комплексні станції моніторингу якості повітря покликані вимірювати концентрацію дрібнодисперсного пилу в атмосферному повітрі. Усі зібрані дані відображаються у спеціальному екологічному чат-боті та на віджеті, на сайті міської ради. Також програмне забезпечення дає можливість проводити аналітику якості повітря.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я цей пил визнаний серед топ 6 забрудників, які шкодять людському здоров’ю і впливають на продовження тривалості життя. Наша ГО «SaveDnipro» займається тим, що розробляє такі станції. Ці, які ми сьогодні привезли в Дрогобич, це – станції третього покоління. Хочемо допомогти містам моніторити стан довкілля повітря, а мешканцям – бути спокійними щодо екологічної ситуації, – зазначив Роман Колесник.

Виготовляють станції в Запоріжжі. Технічно встановити їх просто – для цього необхідне підключення в мережу та WіFі. Команда SaveDnipro створила найбільший в Україні екологічний чат-бот і карту SaveEcoBot, куди із моніторингових станцій всієї України надходить інформація з показниками якості повітря.

Тема екології для нас дуже важлива. В першу чергу, це стан здоров’я наших мешканців та гостей. Такі станції нам потрібні для того, щоб володіти достовірною інформацією, інформувати громаду і запобігати спекуляціям на цій темі. Таку ситуацію ми мали минулого року. Завдяки станції моніторингу, яку ми встановили в одному з мікрорайонів міста, ми виявили, що показники забруднення повітря зростають при спалюванні сухостою. Загалом, якість повітря – у межах норми. Ми дякуємо вам за партнерські відносини і цей презент для громади. Тепер черга мешканців визначити локації, де будемо моніторити якість повітря, – звернувся до учасників зустрічі очільник громади Тарас Кучма.

Зазначимо, про початок проведення консультацій з громадою щодо локацій для встановлення станцій контролю якості повітря, буде повідомлено додатково.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту