У Дрогобичі штрафуватимуть за продаж і купівлю підсніжників

10 Березня 16:08

Щороку навесні на Дрогобиччині, як і в інших областях України, торгують ранніми рідкісними рослинами. На ринках можна побачити квіти, занесені до Червоної книги України: підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, шафран звичайний, анемона звичайна та конвалія звичайна. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до їх повного знищення.

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушенням Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та Правил торгівлі на ринках.

У Дрогобичі за торгівлю на ринку та за його межами ранньоквітучими рідкісними і такими, що перебувають під загрозою зникнення, рослинами – притягатимуть до відповідальності.

Розпорядженням міського голови Дрогобича створено спеціальну робочу групу з числа поліцейських, інспекторів з благоустрою та відділу економіки, які моніторитимуть ситуацію.

Робоча група проводитиме перевірки на території міста з метою запобігання незаконного збору та торгівлі такими рослинами.

КП «Дрогобицькому ринку» заборонено допускати таку торгівлю.

Нагадуємо: громадяни, котрі збирають і продають занесені до Червоної книги України ранні квіти, притягуються до адміністративної відповідальності. Таке правопорушення тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією незаконно добутого.

Чат-бот Гаряча лінія