У Дрогобицькому управлінні ДПС розповіли про зміни в оподаткуванні туристичним збором

18 Жовтня 9:38

Днями у Дрогобицькому управлінні ГУ ДПС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участі заступника начальника – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Халавки Інги Василівни щодо змін в оподаткуванні туристичним збором у 2019 році, зокрема оновлення форми податкової декларації, яку слід подавати вже за третій квартал поточного року, тобто до 11 листопада 2019р. (включно).

Нище подаємо відповіді на найактуальніші та найбільш повторювані питання.

Які особи вважаються платниками туристичного збору?

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення місцевої ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі).

Чи змінилась у поточному році база оподаткування туристичним збором?

Якщо до 1 січня 2019 року базою справляння туристичного збору визначалась вартість проживання, то з 1 січня цього року – це загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання.

Як встановлюються ставки туристичного збору та розміри діючих ставок на території обслуговування Дрогобицького управління в даний час?

Податковий кодекс України (далі – ПКУ) надає право місцевим радам встановлювати ставки туристичного збору в межах граничних ставок, визначених цим Кодексом (п. 12.4 ПКУ).

Так, ставки туристичного збору встановлюються за рішенням місцевих рад в межах ставок, встановлених п.п. 268.3.3 ПКУ, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2019 р. становить 4173 гривні.

Підпунктом 268.3.1. ПКУ ставки збору встановлені окремо:
— для внутрішнього туризму – у розмірі до 0,5 відс. (до 20,87 грн.)
• для в’їзного туризму – до 5 відс. (до 208,65 грн.)

Які зміни внесено до форми Податкової декларації з туристичного збору?

З першого січня 2019 року набрали чинності зміни до ПКУ в частині визначення ставок та бази оподаткування туристичним збором. На виконання положень ст. 268 ПКУ наказом Мінфіну України від 08.05.2019 р. №186 внесено зміни до форми Податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація), затвердженої наказом Мінфіну України від 09.07.2015 р. №636.

Так, до Декларації додано Додаток “Розрахунок № _ податкових зобов’язань з туристичного збору”, в якому, зокрема, зазначається загальна кількість діб розміщення у місцях проживання (ночівлі), розмір мінімальної заробітної плати та ставка збору залежно від типу туризму (внутрішній або в’їзний).

У розділі ІІ Додатку здійснюється розрахунок авансових внесків з туристичного збору, а також вказуються дата і номер рішення органу самоврядування про встановлення таких авансових внесків, що передбачено пп. 268.7.1 ст. 268 ПКУ.

Чат-бот Гаряча лінія