Турбота про довкілля: Більше 1000 нових дерев щороку висаджують у Дрогобичі

3 Червня 12:16

Дерева – це легені нашої планети, вони виробляють кисень, нейтралізують шкідливі викиди, зберігають водні ресурси, впливають на формування клімату планети, допомагають підтримувати родючість ґрунтів та захищають їх від ерозії.

Тож поповнювати запаси зелених насаджень – це не просто обов`язок, а й необхідність.

Однак для нашої безпеки не достатньо лише висаджувати нові дерева, а й потрібно стежити за тими, які стоять десятки, а то й сотню років. Адже вони можуть бути вже не те, що не корисними, а становити загрозу. Коренева система перегниває і дерево, особливо під час сильних поривів вітру, може обвалитися. Тому комунальні служби міста планово проводять зрізку аварійних дерев, які в будь-який момент можуть обвалитися та завдати шкоди життю чи здоров`ю людей, або ж автомобільному транспорту.

Нещодавно дерево раптово обвалилось у парку імені Степана Бандери, перекривши проїжджу та пішохідну частину дороги.

Як повідомляють у Департаменті міського господарства, за останній період довелося зрізати 9 таких дерев: 3 – у сквері біля Костелу Святого Варфоломія, 2 – у парку імені Степана Бандери, 4 – на вул. Шолом-Алейхема. На вул. Площа Злуки, 17, дерево обвалилось самостійно.

Однак, натомість зрізаним старим деревам у Дрогобичі щороку висаджують більше 1000 нових та молодих дерев.

У співпраці з Дрогобицьким лісгоспом отримати саджанці дерев у Департаменті міського господарства мають змогу всі охочі: це представники ОСББ, шкіл, громадських організацій та інші. Також у місті організовують челенджі та марафони, метою яких є висадка якомога більшої кількості дерев.

Чимало дерев цьогоріч висадили і на центральній площі міста – площі Ринок.

Ще більше десятка дерев висадять і на вулиці Шолом-Алейхема, яку зараз реконструюють.

Цього року, через карантинні заходи, висадити дерева навесні не вдалося. Однак зараз, коли карантин уже частково послабився, у Департаменті міського господарства готуються до їх висадки, про що попередньо повідомлять і усі охочі зможуть долучитися.

Чат-бот Гаряча лінія