Триває дерусифікація: комісія визначилась з низкою назв для перейменування вулиць у Дрогобицькій громаді

25 Серпня 16:41

Відбулось чергове засідання комісії з питань проведення заходів дерусифікації та перейменування і присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади.

Раніше комісія визначила перелік вулиць, які станом на сьогоднішній день потребують першочергового перейменування та зібрала низку пропозицій потенційних назв, які можуть бути присвоєні цим вулицям.

На платформі E-DEM та шляхом заповнення електронної форми було проведено відкриті електронні консультації з громадськістю, в ході яких респонденти мали змогу обрати один з існуючих варіантів, зареєструвати свої варіанти назв, які, на думку мешканців громади, мають бути увіковічнені в назвах вулиць Дрогобича.

Загалом в електронних консультаціях взяли участь 655 респондентів. Окрім цього на адресу Дрогобицької міської ради надійшла низка листів з пропозиціями та зауваженнями від небайдужих мешканців громади.

Після проведеного голосування комісія зібралась на чергове засідання. Окрім членів комісії на засідання прибули представники громадських організацій та активні мешканці громади, які подавали свої пропозиції.

По кожній з вулиць комісія обговорила варіант потенційної нової назви, який в подальшому буде рекомендований для розгляду сесії Дрогобицької міської ради. Однак цьому передуватиме напрацювання спеціалістами історичної довідки, яка свідчитиме про доцільність існування в Дрогобичі саме такої вулиці.

Вулицю Гвардійську перейменувати вулицею Героїв Азову (244 голоси респондентів та одноголосна підтримка комісії).
Вулиця Лермонтова – в голосуванні лідирує варіант Василя Франка (299 голосів), однак комісія висловила підтримку варіанту Степана Витвицького (189 голосів). Рішення аргументували тим, що буде плутанина між вулицями Івана Франка та Василя Франка. Натомість вулицею Василя Франка можна назвати в іншому населеному пункті громади, де немає вулиці імені Франка.
Вулиця Механізаторів – вулицею Івана Боберського (426 голосів).
Вулицю Мічуріна – вулицею Володимира Кобрина (352 голоси).
Вулиця Рєпіна – лідирує варіант Левка Броварського (363 голоси). Однак на адресу міськради надійшли звернення з обгрунтуванням того, що Рєпін був українським художником. Відтак люди просять не перейменовувати вулицю Рєпіна. Тому комісія рекомендувала історикам напрацювати історичну довідку по двох варіантах назв – Іллі Рєпіна та Левка Броварського, після чого члени комісії визначатимуться з доцільністю перейменування вулиці.
Вулицю Петра Чайковського – вулицею Андрія Чайковського (358 голосів).
Вулицю Індустріальну – вулицею Олега Дяківа (554 голоси).
У Стебнику вулицю Миру – вулицею Івана Керелюса (636 голосів).
У Бистриці вулицю Миру – вулицею Атени Пашко (641 голос).
У Болехівцях вулицю Миру – вулицею Юрія Копчака (640 голосів).
У Брониці вулицю Гагаріна вулицею Каденюка (640 голосів).
У Рихтичах вулицю Миру – вулицею Петра Антоника (639 голосів).
У Старому селі – вулицю Гирівську залишити, так як її перейменування визнали недоцільним.
У Михайлевичах вулицю Миру – на вулицю Кутна (631 голос).
У Ступниці вулицю Перемоги – вулицею Володимира Кобільника (645 голосів).

По кожному варіанту буде додатково розроблено історичну довідку.

Окрім цього комісія підтримала ще ряд додаткових пропозицій. Зокрема пропозицію перейменування вулиці Сахарова вулицею Горліса-Горського.

В селі Добрівляни вулицю Миру пропонують перейменувати вулицею Антонія Чапельського або родини Чапельських.

В селі Воля Якубова вулицю Волянську вулицями Андрія Мельника, Михайла Мінчака або Героїв Січового Стрілецтва.

Для цього комісія рекомендувала старостам провести зустрічі з мешканцями сіл та обговорити пропозиції.

Після напрацювання історичних довідок, комісія збереться ще раз для остаточних рекомендацій перейменування вулиць, які буде затверджувати сесія.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту