Ситуація у Лішні – вибух бомби “сповільненої бездіяльності”

12 Липня 10:56

5 липня у Лішні на водопроводі Ø 300 мм виникла аварійна ситуація. Із пошкодженої мережі, що пролягає посередині проїжджої частини дороги, виливається вода і розмиває дорожнє покриття.

Цей водопровід експлуатується понад 90 років, є повністю замортизований та не підлягає ремонту. Разом з тим, водоканалу заборонено руйнувати нещодавньо прокладений асфальт. Єдиним виходом із ситуації є відключення аварійного водопроводу, який використовується лише для водопостачання споживачів села Лішня: вул. Громадська — 39 споживачів, вул. Болонна — 7 споживачів, вул. Січових Стрільців — 29 споживачів та вул. Дрогобицька — 6 споживачів.

Щоб стріли обурення тотально не летіли в бік водоканалу, пропонуємо дещо розібратися у ситуації.

Якщо заглянути в історію, то аварія на водопроводі у селі Лішні є логічним наслідком проблеми, яку водоканал намагався вкласти у вуха владі різних інстанцій протягом останніх 30 років. На жаль, увесь цей час ніхто численних застережень серйозно до уваги не брав.

Більше інформації за посиланням: https://vodokanal-drohobych.com.ua/

Тому ця аварія цілком прогнозована. Рано чи пізно водні колапси виникатимуть і в інших селах зі старими безхазяйними мережами. Від них 30 років відхрещуються сільські ради, вперто не беручи їх на баланс.

Проїжджаючи Лішнею, ви бачите струмок, який тече вздовж дороги. Звісно, дискомфорт відчувають усі споживачі цього села, яким наразі вода подається за графіком. У той же час водоканал зазнає марних втрат води, тому не може залишатися бездіяльним. Підприємство змушене діяти у правовому полі, захищаючи свої інтереси.

Отож відповідно до пункту 9.3.6. Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, 14 липня 2021 року о 15:00 буде відключена аварійна ділянка водопроводу Ø 300 мм у селі Лішні.

Це відключення призведе до повного припинення централізованого водопостачання понад 80 споживачам на вул. Громадській, Болонній, Січових Стрільців, Дрогобицькій.

Для забезпечення питною водою цих споживачів в районі мосту через річку Бар буде обладнаний тимчасовий водорозбірний кран.

З огляду на це, є нагальна потреба в прокладенні нових водопровідних мереж в с. Лішня на ділянці від р. Бар до підприємства “Інклюз” поза межами автомобільної дороги. У зв’язку з тим, що зазначені роботи є складними, до їх виконання необхідно залучити спеціалізовані проектні та будівельні організації.

КП “Дрогобичводоканал”

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту