Річниця смерті В’ячеслава Чорновола: як у Дрогобичі вшанували пам’ять про великого державотворця

25 Березня 10:33

«Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи,
щоб не довелося гірко любити її, втративши»

В’ячеслав Чорновіл

25 березня минає 24-та річниця смерті українського дисидента, публіциста, політика, політичного в’язня комуністичного режиму та депутата Верховної Ради України перших трьох скликань — В’ячеслава Чорновола.

В’ячеслав Чорновіл — це символ незламності та боротьби за незалежність української держави.
Початком протистояння тоталітарному режиму вважають легендарний протест проти арештів української інтелігенції, який В‘ячеслав Чорновіл разом зі своїми друзями-однодумцями Іваном Дзюбою та Василем Стусом висловив на прем’єрі фільму Параджанова «Тіні забутих предків».

1967 року Чорновола ув’язнили на три роки таборів суворого режиму через його літературні роботи на захист репресованих «шістдесятників».

У 80-х і 90-х протистояння виходить вже на політичний рівень. Чорновіл стає членом Української Гельсінської спілки. 1989 року очолює організацію «Народного руху України». Восени 90-го року, під час активних національних рухів, перемагає на виборах до Львівської облради та Верховної Ради. У Верховній Раді стає лідером радикального крила проти комуністичного режиму і врешті в серпні 1991 року разом з багатьма іншими проголошує Незалежність України.

У Дрогобичі на честь видатного діяча названо одну з центральних вулиць міста та міську бібліотеку, біля якої встановлено погруддя В’ячеславу Максимовичу.

Також в грудні 2022 року, з нагоди 85-ліття відомого державотворця, на фасаді Ліцею №3, який носить ім’я В’ячеслава Чорновола, встановили меморіальну таблицю.

Окрім цього, у місті проводяться численні заходи із вшанування пам’яті В’ячеслава Чорновола.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту