Публічна презентація досліджень в рамах проєкту “Створення комплексної програми ревіталізації Дрогобицької солеварні та прилеглої території”

21 Жовтня 14:43

28 жовтня буде проведено публічну презентацію досліджень, рекомендацій та інтегрованої стратегії розвитку Дрогобицької солеварні (найстарішого діючого підприємства в Україні) та прилеглої території в рамках проєкту “Створення комплексної програми ревіталізації Дрогобицької солеварні та прилеглої території”.

Трансляція проводитиметься о 16:00 на сторінці проєкту: https://www.facebook.com/drohobychsaltfactory

Під час заходу буде:

– коротко представлено інформацію про проєкт, процес реалізації;
– презентовано історичні дослідження Дрогобицької солеварні;
– представлено напрацювання щодо рекомендацій з ревіталізації солеварні на основі Польського, Західноєвропейського та Центрально-Європейського досвіду;
– презентовано діючі режими зон охорони пам’яток та історичного середовища території солеварні, інформацію про стан будівель та пропозицій щодо реставрації/капітального ремонту кожної зі споруд;
– подано концепції ревіталізації солеварні та взаємопов’язаних об’єктів. Архітектурні рішення з ревіталізації споруд солеварні, території підприємства та прилеглої до підприємства території;
– надано інформацію щодо урбаністичного аналізу Дрогобицької солеварні та прилеглої території;
– презентовано Сценарії розвитку території та сценаріїв впливу солеварні на мікрорайон та навпаки;
– представлено Інтегрованої стратегії комплексного розвитку території солеварні та прилеглих вулиць.

Нагадаємо, що протягом червня-жовтня ГО Прорив-місто спільно з ДП Дрогобицькою солеварнею, НУ «Львівська політехніка», Дрогобицькою міською радою, Дрогобицьким державним університетом ім. І. Франка та Люблінською політехнікою реалізовували проєкт за підтримки «Українського культурного фонду» з напрацювання комплексної програми ревіталізації Дрогобицької солеварні та прилеглої території.

Дрогобицький солеварний завод, що працює й сьогодні, можна вважати найстарішим постійно діючим промисловим підприємством в Україні. Найраніші згадки про нього датуються XIV ст. Завод є важливою складовою ідентичності Дрогобича.

Руйнування ж пам’яток на території заводу, їхня занедбаність та хаотична забудова прилеглих до солеварні ділянок, що знаходяться в межах охоронних зон церков св. Юра та Чесного Хреста негативно впливають на розвиток території. Це в майбутньому може призвести до втрати об’єкту, унікальної технології видобутку солі, а з ним і значного туристичного та культурного потенціалу розвитку міста.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту