Продовжують підтримувати Україну: заступник міністра закордонних справ Чехії завітав до Дрогобича та оглянув проекти будівництва житла для ВПО

16 Серпня 12:11

До Дрогобича завітала офіційна урядова делегація з республіки Чехія на чолі з заступником міністра закордонних справ Чеської Республіки Ярославом Курфюрстом. Мета візиту – залучення інвестиційних коштів з Чехії на будівництво об’єктів для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які проживають на базі Дрогобицької громади.

Ярослав Курфюрст, після зайняття своєї посади, вперше відвідав Україну і одразу здійснив візит до Дрогобича. За словами чеського посадовця, він зацікавлений у підтримці нашої громади, бо бачить прозору та послідовну роботу органу місцевого самоврядування.

У складі делегації до Дрогобича прибули директор департаменту розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги Міністра закордонних справ Чеської Республіки Петр Гандаловіч, представник міністерства оборони Чеської Республіки Мартін Лукач та генеральний консул Чеської Республіки у Львові Давід Нови.

Куратором зустрічі виступив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Вадим Табакера.

Ми пропонували нашим чеським гостям декілька об’єктів в області, вони зацікавлені у співпраці саме з Дрогобичем, так як Дрогобич тривалий час провадить роботу в цьому напрямку власними силами і вже має напрацювання, які можна показати потенційним інвесторам, – наголосив Вадим Табакера.

Делегацію прийняв міський голова Тарас Кучма, спільно з заступником Андрієм Ковчем. Директор КП «Управління капітального будівництва» Василь Бохонок представив гостям проекти будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб, які ведуться у Дрогобичі в декількох напрямках – зведення модульно-каркасного будинку та проведення ремонтів у гуртожитках.

Представники чеської делегації були приємно вражені напрацюваннями Дрогобича, висловили повну солідарність та підтримку українському народові в боротьбі з російськими окупантами та готовність підтримувати Україну надалі.

Ми маємо довгострокові проекти, реалізацію яких обговорюємо в Києві. А є такі, які можна реалізувати вже зараз, до зими. Такі проекти плануємо втілювати локально. Для цього ми зацікавлені у співпраці з Дрогобичем, бо тут прозоро побудована робота і ми вже зараз бачимо результат вашої діяльності, – зазначив Ярослав Курфюрст.

Міський голова Тарас Кучма висловив вдячність чеській стороні за стабільну підтримку України та ті проекти, які реалізовують чеські організації, в тому числі у Дрогобицькій громаді. Поміж ними – потужна гуманітарна місія чеської організації «People in need».

Ми маємо непросту ситуацію сьогодні, але буде ще важче. Коли розпочнеться зима, з постраждалих територій почнуть тікати всі. І ми повинні бути готові надати цим людям допомогу. Станом на сьогоднішній день ми зробити багато кроків власними силами. Але потребуємо допомоги для продовження робіт. Чехія в багатьох напрямках надала нам підтримку. Добро не буває забуте. Те, що ви робите, вернеться Вам сторицею, – наголосив Тарас Кучма.

Після офіційного прийому делегації продемонстрували об’єкти будівництва житла для ВПО у Дрогобичі та Стебнику.

Нагадаємо, у Дрогобичі уже зведено коробку модульного будинку для внутрішньо переміщених осіб. А в Стебнику ремонт гуртожитку перебуває на фінішній прямій і вже скоро тут повністю завершать облаштування 32 квартир для людей з числа ВПО.

Внутрішньо переміщені особи зможуть отримати житло для тимчасового проживання на базі Дрогобицької громади у відповідності до визначного прозорого рейтингу, який щотижня оновлюється та доступний на офіційному порталі Дрогобицької міської ради.

Перейти до вмісту