Переймати досвід у найкращих: делегація з Дрогобича з робочим візитом відвідала Краківський водоканал

7 Червня 13:09

Делегація з Дрогобича у складі міського голови Тараса Кучми, директора КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка та керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала наприкінці минулого тижня з робочим візитом побувала у Кракові. Дрогобицькі посадовці відвідали сусідню країну на запрошення першого заступника президента міста Кракова Анджея Куліги. Мета візиту – обговорення принципів подальшої співпраці в галузі забезпечення безперервної роботи та безпеки критичної системи водопостачання Дрогобича.

Співпраця між Дрогобицьким та Краківським водоканалами триває уже шостий рік, відтак партнерство між підприємствами стало основою для нових відносин на офіційному рівні між Дрогобичем та Краковом.

У межах візиту до Кракова відбулась зустріч з головою правління Краківського водоканалу Пйотром Зєнтарою, під час якої обговорено результати та перспективи співпраці водоканалів двох міст. Також було підведено підсумки попередньої співпраці у сфері надання гуманітарної допомоги та обговорено план подальшої підтримки в поточному році. Вже, під час поточного візиту посадовці Дрогобицької міської ради отримали від краківських партнерів 30 кг. гуманітарного вантажу, який скерують для військової частини у Запоріжжі.

Партнерство між Дрогобицьким і Краківським водоканалами триває вже близько шести років. У ці складні для країни часи, зокрема й для нашої громади правління водоканалу передало тонни гуманітарної допомоги, сертифіковані водовозки та багато іншого. Хочеться не лише подякувати вам, але й закликати до співпраці з нами, до створення нових спільних проектів. У нашій спільній галузі багато проблем і нам є чому у вас повчитись, – закликав краківських колег керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

Польські партнери висловили готовність надалі ділитись рекомендаціями як в інформаційно-просвітницькому напрямі, так і у виробничій сфері. Так зараз посадовці працюють над створенням нового проекту між водоканалами, який включає в себе стажування спеціалістів КП «Дрогобичводоканал» у Кракові.

Краківський водоканал має добру репутацію на Європейській арені. Ми вдячні за таку співпрацю, адже ми маємо змогу працювати з найкращими у своїй справі. Водоканал Кракова допоміг не лише Дрогобичу, адже гуманітарний вантаж від вас ми спрямовували і в інші міста – Ізюм, Харків, Запоріжжя, Миколаїв та інші. Дякуючи вам, нам вдалось пережити зиму та продовжувати нашу боротьбу. Україна переможе ворога, але вже зараз нам потрібно думати про відбудову та розвиток нашої держави. Навчатись та співпрацювати ми прагнемо лише з найкращими у своїй галузі, – звернувся до польських партнерів Тарас Кучма.

Також під час візиту адміністрація Краківського водоканалу провела дрогобичанам показ спеціалізованих автомобілів – одна з яких для очищення каналізаційних мереж, водяний екскаватор та прилад для обстеження трубопроводів. Окрім цього, делегація з Дрогобича відвідала центральну лабораторію та підприємство очистки питної води «Рудава». Так у лабораторії проводять біологічний аналіз води, мікробіологічний аналіз, обстежують воду на наявність важких металів тощо. Також там функціонує вірусологічна лабораторія, яких у Європейських країнах є одиниці. Відтак, вода у кранах Кракова має високу якість, її параметри постійно контролюються. Вона загальнодоступна, екологічно чиста і набагато дешевша, ніж вода в пляшках. Краківський водоканал  сьогодні успішно реалізовує інформаційну кампанію «Питна вода з крану». За останні 16 років цей водоканал за сприяння Європейського Союзу вклав у розвиток інфраструктури, зокрема і у заміну трубопроводів, один мільярд доларів.

Під час зустрічі обидві сторони зазначили, що хоча інвестиції у КП «Дрогобичводоканал» значно менші, підприємство забезпечує якість питної води на рівні світових, європейських та українських стандартів.

Перейти до вмісту