Особливості ведення обліку товарних запасів ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу

21 Січня 13:31

Шановні платники! Дрогобицька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області звертає увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – Порядок № 496).

Порядок № 496 визначає правила ведення обліку товарних запасів. Вимоги порядку поширюються на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – ФОП), які зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг)  такого ФОП. Облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми ведення обліку товарних запасів (далі – Форма обліку) інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку.

При цьому ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу (господарських об’єктах), веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу (господарським об’єктом) на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів такою ФОП або окремим місцем продажу (господарським об’єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу (господарськими об’єктами).

Звертаємо увагу, що первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід’ємною частиною такого обліку. Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов’язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційних сторінках Головного управління ДПС у Львівській області у мережах Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Дрогобицький сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління

Головного управління ДПС у Львівській області

 

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту