Опалювальний сезон стартував: Хто має право на оформлення субсидії?

4 Листопада 17:05

З 16 жовтня до 15 квітня — саме на такий період у опалювальному сезоні 2019-2020 років призначатимуть субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. При чому як для домогосподарств з централізованою системою опалення, так і індивідуальною.

Це одна із змін у Порядку призначення субсидії, передбачена Постановою Кабінету Міністрів України, — зазначив начальник Управління праці та соціального захисту населення ДМР Іван Терлецький під час інтерв’ю у програмі “9 питань посадовцю”.

Субсидії, як зазначив посадовець, розраховуються автоматично і отримати їх громадяни можуть як у готівковій, так і безготівковій формах. Для цього необхідно звернутись із письмовою заявою в Управління праці та соціального захисту населення.

Однак Постановою КМУ передбачено декілька категорій споживачів субсидій, які впродовж 2 місяців, тобто до 15 грудня, зобов`язані подати до УПСЗН відповідну заяву-декларацію для призначення субсидії. Це:
– орендарі житла;
– внутрішньо переміщені особи;
– домогосподарства, у яких з травня цього року відбулися зміни у складі сім`ї;
– громадяни, які отримали субсидію за рішенням комісії;
– домогосподарства, де субсидію розраховували на кількість членів сім`ї;
– сім`ї, до складу яких входили непрацюючі особи працездатного віку, у яких доходи менші, ніж мінімальна заробітна плата або взагалі відсутні.

Якщо у субсидіантів відбулися зміни у складі сім`ї, вказали невірну інформацію у документах на оформлення субсидії або ж придбали товар, вартість якого перевищує 50 тис. грн — про це впродовж 30 днів необхідно повідомити в Управління праці та соціального захисту населення, де знову перерахують субсидії. У протилежному випадку надмірну кількість виплачених громадянам держаною субсидій доведеться повертати у великих розмірах в кінці опалювального сезону.

Наявність у сім`ї непрацюючої особи працездатного віку позбавляє права призначення субсидії.

Якщо у непрацюючої особи працездатного віку є довідка непрацездатності або ж вона є алко- чи наркозалежною, то її в перелік осіб для розрахунку субсидії не включатимуть і шанси отримати субсидії зростають.

Також права на отримання субсидії позбавляє наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, сума яких перевищує 17 неоподаткованих мінімумів, що становить 340 грн.

Складнощі при отриманні субсидії можуть виникнути і у сімей, де один з членів сім`ї працює за кордоном. Субсидію у такому випадку можна отримати лише за умови, якщо ця людина є платником страхових внесків, що має засвідчувати офіційна довідка. Однак, якщо працююча за кордоном особа знаходиться на території країни, з якою Україна не уклала угоду про соціальне страхування, призначення субсидії неможливе. До числа цих країн, до речі, входить Італія, де є чимало українських заробітчан.

Чат-бот Гаряча лінія