Наступного тижня відзначаємо 6-ту річницю Революції Гідності та 86-ті роковини Голодомору в Україні

14 Листопада 13:45

21 листопада виповнюється 6-річниця Революції Гідності. 23 листопада86-ті роковини Голодомору в Україні.

У Дрогобицькій міській раді відбулося засідання організаційного комітету щодо проведення заходів у місті під головуванням заступника міського голови Василя Качмара.

В ході засідання начальник відділу культури ДМР Олег Яводчак проінформував про план заходів.

Так, у четвер, 21 листопада, о 16:00 у Сквері Героїв Небесної Сотні відбудеться захід з нагоди 6-ої річниці Революції Гідності. На час проведення заходу вулицю Пилипа Орлика на перехрестях з вулицями Михайла Грушевського та Лесі Українки буде перекрито для руху транспорту.

«Це все ще недавно було. Це все ще болить… І прикро, коли проводяться такі заходи, про них масово інформується, а люди йдуть по своїх справах. Тому ми максимально повинні нагадати про важливість вшанування пам’яті Героїв, які полягли за нас, за Україну.», — звернувся до присутніх Василь Качмар.

Підтримав позицію Василя Качмара й отець Іван Паньків, який звернув увагу про поведінку перехожих людей під час виконання Державного Гімну України, про ставлення до своєї історії, в тому числі й новітньої.

Заходи з відзначення 86-ої річниці Голодомору в Україні відбудуться у суботу, 23 листопада, о 16:00 на території Меморіалу Тюрма на Стрийській.

Також дрогобичани та гості міста матимуть змогу оглянути місце розкопок та відвідати музей «Тюрма на Стрийській».

«На місці розкопок вже віднайдено 88 останків — жертв тоталітарного комуністичного режиму.», — проінформував Олег Яводчак.

Для промоції заходів та нагадування подій останнього сторіччя, учасники оргкомітету вирішили провести низку інформаційних заходів: ефіри на радіо, рекламні банери на вулицях міста, публікації на інтернет-порталі Дрогобицької міської ради та у ЗМІ.

Отець Іван Паньків закликав містян переглянути фільм «Дрогобицька Голгофа».

Також 23 листопада о 16:00 відбудеться загальноукраїнська акція «Запали свічку».

У переддень, а саме у п’ятницю, 22 листопада,  о 16:00 на площі Ринок також проведуть акцію-пам’яті. Про це повідомила начальник відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту Олександра Пашко. З лампадок на бруківці викладуть напис «Голод 33». До участі в акції долучаються також школи і садки міста, які на своїх подвір’ях теж викладатимуть цей напис.

Закликаємо громадян у середу, 21 листопада, та у суботу, 23 листопада, вивісити державні прапори України.

Підбиваючи підсумки засідання оргкомітету, Василь Качмар доручив відділу культури та мистецтв ДМР сформувати план заходів та подати міському голові.

«У цьому плані потрібно передбачити заходи, які відбуватимуться як у Дрогобичі, так і Стебнику. У нас спільна історія, тому й відзначаємо роковини і вшановуємо пам’ять Героїв також разом», — резюмував Василь Качмар.

Чат-бот Гаряча лінія