Міські соціальні ініціативи: 315,5 тис. грн перераховано для 514 мешканців Дрогобицької громади у жовтні 2021р.

12 Жовтня 11:49

У межах Дрогобицької міської територіальної громади працюють декілька комплексних програм соціального спрямування, серед яких – комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями (затверджена рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 22.01.2021р. №68).

У жовтні 2021р. в межах цієї програми 115,5 тис. грн виплачено 273 особам, що відносяться до таких категорій громадян:
✔️особи з інвалідністю I групи (лежачі);
✔️особи з інвалідністю I групи по зору.
✔️сім’ї, в яких зареєстровано двоє і більше непрацюючих осіб з інвалідністю, серед яких є особи з інвалідністю I або II групи або діти з інвалідністю;
✔️одинокі непрацюючі особи з інвалідністю I-II груп;
✔️особи, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Міська комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями передбачає виплату пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
У жовтні 2021р. з бюджету територіальної громади виділено 8,6 тис. грн для покриття пільг для 22 осіб.

Слід наголосити, що категорія людей, які потребують допомоги, не є сталою, вона постійно змінюється, коло пільговиків та отримувачів допомог розширюється, якщо виникає така необхідність.Так, в місті працює оновлений Порядок надання допомоги сім’ям, в яких виховуються діти з діагностованим церебральним паралічем. Така допомога надається один раз на рік для отримання дитиною реабілітаційних послуг у будь-якому медичному закладі України.
У жовті 2021 року для реалізації відповідної послуги з місцевого бюджету виділено 30 тис. грн для 3 сімей, в яких виховуються діти з діагностованим церебральним паралічем.

Окрім цього, в межах Дрогобицької громади прийнято Порядок надання одноразової допомоги на стоматологічні послуги для дітей з інвалідністю (затверджений рішенням Дрогобицької міської ради від 22.04.2021 № 293). У цьому місяці виділено 15 тис. грн для 1 дитина з інвалідінстю.

Також рішенням сесії Дрогобицької міської ради затверджено комплексну програма соціального захисту репресованих осіб, воїнів УПА і членів їхніх сімей, на виконання якої призначається щомісячна доплата до пенсії учасникам національно-визвольних змагань, членам Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА, а також адресні допомоги політичним в’язням та особам, які реабілітовані як жертви репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.
Назагал сума виплати складає 28.6 тис. грн у жовтні 2021р.

Незважаючи на постійну увагу міської влади до малозахищених верств населення, багато людей звертається до міського голови за фінансовою допомогою. У продовж вересня 2021 року подано 43 заяви. Виплата даної адресної допомоги нараховує 62,3 тис. грн.

Особлива увага приділяється учасникам антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), членам родин загиблих та родин Героїв Небесної Сотні.
У межах міської програми у жовтні призначено одноразову грошову допомогу учаснику бойових дій та члену сім’ї загиблого учасника АТО/ООС на суму 4 тис. грн.

Окремо зазначаємо, що з бюджету територіальної громади виділено 51,5 тис. грн на виплату адресних матеріальних допомог з нагоди відзначення Дня захисника України, Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози, Міжнародного дня Білої тростини.

Загальна сума виплат у жовтні 2021 року становить 315,5 тис. грн.

Чат-бот Гаряча лінія