Міська централізована бібліотечна система

Директор
Литвин Людмила Іванівна

Адреса:

вул. Шевченка, 27

Телефон

(032-44) 2-16-28

Міська ЦБС на сьогодні охоплює шість бібліотечних установ, кожна з яких має свою специфіку обслуговування користувачів відповідно до віку і потреб мешканців Дрогобича та Стебника:

–           Центральна міська бібліотекаім. В.Чорновола / м.Дрогобич, вул. Шевченка, 27/;

–           міська бібліотека для дітей /м.Дрогобич, вул. Шевченка, 27/;

–           бібліотека-філіал №1 / м.Дрогобич, вул. Грушевського, 170/;

–          бібліотека-філіал №3 / м.Дрогобич, вул. Самбірська,76/;

–          бібліотека-філіал№2 /м.Стебник, вул.Дрогобицька, 8 /;

–           бібліотека-філіал№ 8 /м.Стебник, майдан Шевченка 5а/.

Бібліотечна мережа наразі є невід’ємною складовою інформаційної інфраструктури міста – сучасною за методами роботи та озброєною новітніми технологіями. Впровадження інновацій має на меті максимальне задоволення інформаційних, освітніх і соціокультурних потреб відвідувачів. У трьох бібліотеках міської ЦБС працюють інтернет-центри, в яких для користувачів безоплатно задіяно 12 комп’ютерів

Центральна міська бібліотека імені В’ячеслава Чорновола

У 2000 році бібліотеці присвоєно ім’я В’ячеслава Чорновола / Постанова Кабінету Міністрів №558 від 27 березня 2000 року/. 5 квітня 2009 року біля Центральної міської бібліотеки  ім. В’ячеслава Чорновола встановлено погруддя В’ячеславу Чорноволу.

У бібліотеці  нараховується біля 100 тисяч книг, журналів, нот та інших документів державною мовою, мовами меншин  та  зарубіжних країн.  Послугами бібліотеки  користується щорічно понад три тисячі читачів.

В межах соціокультурного проекту «Книга в моєму житті» в бібліотеці проходять зустрічі з письменниками, видавцями, краєзнавцями. Свій творчий доробок в нашій бібліотеці презентували найпопулярніші письменники України.

Низку презентацій, творчих вечорів, круглих столів, літературних читань, годин спілкування, флешмобів бібліотека організовує у співпраці з представниками громадських організацій, викладачами педуніверситету, гімназій та ліцеїв міста, дрогобицьким бюро правової роботи, центром зайнятості, установами культури.


 

Міська бібліотека для дітей

Дрогобицька міська бібліотека для дітей –  сучасний інформаційно-освітній, пізнавальний та культурно-дозвіллєвий центр. В бібліотеці нараховується понад 20 тисяч книг, періодичних видань, 5 комп’ютерів. Щорічно обслуговується близько 1,5 тис. дітей міста. Проект «Інформаційний простір дружній до дитини» реалізується у бібліотеці через конкурси,  читання казок, ігри – руханки, вікторини, театралізовані дійства, квести, бліц-турніри та ін. Всеукраїнські конкурси «Найкращий читач України», «Книгоманія», Всеукраїнський тиждень дитячого читання – традиційні свята в бібліотеці.

В рамках проекту «Бібліотека + Діти = Успішне покоління»  бібліотекою  налагоджена тісна співпраця з дошкільними установами міста ЗДО № 20 «Верховинка» та ДНЗ № 28 «Берізка», ДНЗ №15 «Лелеченька».

В ході реалізації проекту «Розвиваємо традиції українського народу» та з метою прищеплення любові до українських традицій  в бібліотеці проводяться народознавчі години та різноманітні майстер-класи «Дива власноруч» для всіх бажаючих: лялька-мотанка, писанкарство, малюнок на склі, виготовлення новорічних та різдвяних прикрас.Завідувачка бібліотекою Марія Курус

Бібліотека-філіал №1 дрогобицької міської ЦБС

Бібліотека-філіал №1 дрогобицької міської ЦБС обслуговує всі категорії користувачів мікрорайону вулиць Грушевського, Стрийської, В. Великого. В бібліотеці нараховується понад 30 тисяч видань, щорічно обслуговується близько 1,7 тис. читачів.

Бібліотека – комфортний,  обладнаний двома комп’ютерами інформаційний  центр мікрорайону для отримання будь-якої інформації, навчання, спілкування з друзями, проведення   зустрічей.

У проведенні соціокультурних заходів співпрацює з коледжами, ВПУ, гімназіями, ліцеями, дошкільними установами. Креативність та різноманітність заходів, які проводяться в бібліотеці приваблюють мешканців мікрорайону.

В бібліотеці щорічно проходять  Дні голосного читання, конкурси дитячого читання в Україні  «Книгоманія», Всеукраїнський тиждень дитячого читання, які дарують дітям відчуття радості від читання, сприяють розвитку культури читання, інтелектуальному, творчому та духовному збагаченню.

Бажаючих вивчати англійську мову запрошують у клуб «Поліглот».Завідувачка бібліотекою-філіалом №1 Наталія Данчівська

Бібліотека-філіал №8 дрогобицької міської ЦБС

Бібліотека-філіал №8 дрогобицької міської ЦБС – інформаційно-просвітницький центр міста Стебника. Універсальний фонд (близько 20 тисяч видань) дозволяє задовольнити потреби і запити читачів усіх категорій. Щорічно в бібліотеці обслуговується більше тисячі користувачів.

Соціокультурні заходи відбуваються у співпраці з громадськими організаціями, Народним домом, стебницькими ЗОШ №11,18, гімназією та ліцеєм.

Творчий підхід до обслуговування вабить до бібліотеки найменших стебничан на  майстер – класи з малюнку на склі, виготовлення писанок, новорічних та різдвяних прикрас, ляльки-мотанки.

В бібліотеці збираються діти і юнацтво – відвідувачі гуртка знавців іторії. Заняття проходять у кімнаті-музеї Народного дому «Історія визвольних змагань».Завідувачка бібліотекою-філіалом №1 Любов Волошанська

 

Чат-бот Гаряча лінія